[dodaj]

Aktualności

31.12.2016

Konkurs plastyczny "Osobliwy dom zabawek"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: "Osobliwy dom zabawek", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 XII 2016 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyjątkowej nagrody Grand Prix w kat. Gimnazjum, którą otrzymała nasza uczennica Anna Baster z klasy IIIa. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2017, promującego "młode talenty" z Gminy Zabierzów oraz Zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.31.12.2016

Świąteczny Kiermasz Fundacji Mimo Wszystko

Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły, przygotowali ozdoby (świeczki zdobione techniką decoupage) na Świąteczny Kiermasz Fundacji Mimo Wszystko:11.12.2016

Grudniowa niespodzianka

W tym roku, po raz kolejny nasza szkoła przygotowała paczkę dla rodziny z gminy Zabierzów w ramach akcji Grudniowa Niespodzianka.


11.12.2016

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Rudawie i Rząsce z Gwiazdkową Poduszką u dzieci w szpitalu

W dniu 6.12.2016 roku w ramach akcji „Gwiazdkowa Poduszka” wolontariusze wraz ze św. Mikołajem odwiedzili Szpital im. G. Narutowicza. Obecność Mikołaja, Anioła i Księżniczki Gabi wzbudziła dużą sensację już w holu szpitala. Niektórzy dorośli zapewniali, że też byli grzeczni. Pacjentom, pracownikom i odwiedzającym szpital rozdawaliśmy słodkości. W takim radosnym nastroju dotarliśmy na oddział dziecięcy, gdzie czekały na nas dzieci i personel. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wykonaną własnoręcznie przez uczniów poduszkę. Była radość i łzy wzruszenia. Zdjęcie z naszym Mikołajem chcieli mieć nie tylko mali pacjenci, ale też pielęgniarki i lekarze.

To wielka przyjemność widzieć, jak małe dzieci czekają na św. Mikołaja, choć jego widok w szpitalu wzbudził uśmiech także u niejednego dorosłego. Radość i uśmiech najmłodszych pacjentów to zachęta dla nas, aby akcja rozwijała się z roku na rok.

W tym roku uzbieraliśmy ponad 160 nowych, a także samodzielnie wykonanych poduszek. Do akcji włączyli się: Zespół Szkół w Rudawie, Zespół Szkół w Rząsce, Klub Kultury Mydlniki, klasa II d ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie oraz Prywatne Przedszkole św. Franciszka w Krakowie. Ponad 90 nowych poduszek trafiło do dzieci z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu, a około 50 przytulanek trafi jeszcze do Domu Samotnej Matki.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, przyjaciołom oraz Wójtowi Gminy Zabierzów, Pani Elżbiecie Burtan, która objęła Honorowy Patronat nad tą akcją.

Agata Chudzikiewicz11.12.2016

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Pomocna dłoń"

Rok 2016/2017 jest ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rokiem wolontariatu.
Szczególnie więc, w tym roku promujemy i popularyzujemy idee pomagania.
Nasz konkurs "Pomocną dłoń" wygrali:
I miejsce – Gloria Radwan kl. IIa
Wyróżnienie: Weronika Skorus – Kl. IIIb i Kinga Kopońska – kl. VIb.11.12.2016

Międzynarodowy dzień wolontariatu

5 grudnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Spotkanie rozpoczęliśmy filmem o naszych wolontariuszach, autorstwa pani Joanny Adamik i pani Katarzyny Katarzyńskiej z Redakcji Katolickiej im. Ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków. Film był emitowany w tym roku w TV, opowiadał o akcji „Poduszka dla maluszka”, którą organizowaliśmy w tamtym roku w dla chorych dzieci w szpitalach. Następnie prezentowaliśmy pozostałe nasze akcje w których jako Szkolne Koło Wolontariatu bierzemy co roku udział. Na końcu rozdaliśmy podziękowania dla najbardziej wyróżniających się wolontariuszy oraz nauczycieli, którzy pełnią rolę opiekunów poszczególnych akcji. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom z naszego gimnazjum, za Wasze wsparcie i udział w akcjach organizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.05.12.2016

II Igrzyska szkolne w szachach

W dniach od 24-31.10.2016 r. odbyły się II  Szachowe Igrzyska Szkolne w Ośrodku Olimpijskim w Drzonkowie pod patronatem Polskiego Związku Szachowego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. W Igrzyskach Szkolnych uczestniczyło ponad 100 młodych zawodników w wieku 8-14 lat z projektu "Edukacja przez szachy w szkole" i pionu młodzieżowego PZSzach po odpowiedniej selekcji. Grano w dwóch grupach: grupa "A" ranking 1600-2199 i grupa "B" do rankingu 1599.

Krzysztof Szczurek, uczeń I klasy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie, zajął w grupie A wysokie II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!


05.12.2016

IV miejsce w zawodach powiatowych - szachy drużynowe

14.10.2016 r. odbyły się w Skawinie zawody powiatowe – szachy drużynowe. Reprezentacja Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie w składzie: Szczurek Krzysztof, Ślęzak Patrycja, Peroń Sebastian, Cybula Piotr zajęła IV miejsce.


27.11.2016

Spotkanie z Sienkiewiczem w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie

18 listopada 2016r. odbyła się uroczystość mająca na celu uczczenie stulecia śmierci Henryka Sienkiewicza, patrona Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie. Przybyli na nią mieszkańcy wsi Rudawa oraz zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Zabierzów, Pani Elżbieta Burtan, Proboszcz Parafii Rudawa, Andrzej Badura, Sołtys i Rada Sołecka Rudawy, Radni Rudawy, Sołtys Niegoszowic, Redaktor Naczelny Znad Rudawy Witold Ślusarski, Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie Jadwiga Kołodzińska oraz przedstawiciele organizacji działających na terenie Rudawy. Program artystyczny objął przedstawienie dokonań gimnazjalistów związanych z postacią patrona w czasie siedemnastu lat istnienia szkoły, takich jak nakręcenie filmu o pobycie pisarza w naszej miejscowości w 1908roku, a także nagrodzonych podczas ogólnopolskich konkursów prezentacji i publikacji.

Uczniowie zaprezentowali fragmenty biografii noblisty oraz wybranych wypowiedzi i utworów artysty. Goście mogli poznać mniej znane epizody z prywatnego życia pisarza jak również dowiedzieć się na przykład, że ogromna popularność listów Sienkiewicza publikowanych w „Gazecie Polskiej” uchroniła pismo od upadku. Niewątpliwie najwięcej emocji dostarczyła widzom scena przedstawiająca Zagłobę podstępem nakłaniającego Michała Wołodyjowskiego do opuszczenia klasztoru. Atrakcyjności scenom dodały stroje z epoki oraz komentarz muzyczny - utwory fortepianowe oraz tradycyjne pieśni wykonane przez uczniów i absolwentów.

Spektakl został nagrodzony przez publiczność owacjami na stojąco. Dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu przygotowane były napoje oraz słodki poczęstunek. Spektakl przygotowały: Beata Żurakowska-Wilewska, Jadwiga Miłek, Aldona Danielak, Małgorzata Wojtowicz, Małgorzata Góralczyk, Sławomir Kurek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania spotkania.

Jadwiga Miłek
Beata Żurakowska-Wilewska


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.


27.11.2016

Turniej tenisa stołowego

Reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum w składzie Kaja Adamczyk, Karolina Rudzka, Weronika Gędłek, 29 października br. wygrała turniej gminny tenisa stołowego - drużynowo i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. 16 listopada br. dziewczęta zagrały w turnieju powiatowym (11 drużyn), gdzie zajęły również pierwsze miejsce. Turniej rejonowy okazał się trudniejszy, rywalizację zakończyły na czwartym miejscu. Gratulujemy!Pokaż starsze wpisy