[dodaj]

Aktualności

29.05.2016

Turniej Historyczny "Cechy dawnego Krakowa XIV - XVIII wiek"

19 maja 2016 w Krakowie odbyła się gala rozdania dyplomów i nagród za udział w turnieju. W grudniu 2015 klasa II A wzięła udział w warsztatach i zajęciach zorganizowanych przez Cech Rzemiosł Spożywczych oraz Uniwersytet Pedagogiczny. Wyłonione spośród klasy uczennice - Klaudia Kozera, Karolina Kasprzyk i Paulina Nobis przygotowały prezentację multimedialną na temat Cechu Piekarzy. Dziewczyny zdobyły III miejsce.


23.05.2016

Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej "Słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę - Witold Pilecki, zapomniany Bohater"

I miejsce zajęła Karolina Woźniak z klasy II b w gminnym konkursie historycznym, który odbył się 24.05.2016 w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Do etapu gminnego zakwalifikowała się jeszcze Kaja Adamczyk i Weronika Gędłek, które otrzymały wyróżnienia. Dziewczęta rywalizowały w turnieju z uczniami gimnazjum z Zabierzowa i Rząski. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o życiu i działalności Witolda Pileckiego.


23.05.2016

Trzecie miejsce naszych gimnazjalistów w Turnieju BRD

W dniach 26 i 27 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Rudawie odbyły się finały powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów, zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie. Nasze gimnazjum reprezentowali: Magdalena Miśkowiec, uczennica klasy III, Jan Łagosz i Maciej Zając, uczniowie klasy I. Wykazali się oni dużą wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy. Ze względu na warunki pogodowe nie odbyła się jazda rowerem po torze przeszkód. W klasyfikacji ogólnej nasi gimnazjaliści zajęli trzecie miejsce (na dziewięć reprezentacji). Gratulujemy wyniku i życzymy bezpiecznej jazdy na rowerach.

23.05.2016

"Henryk Sienkiewicz – pisarz znany i mniej znany"

II miejsce dla uczniów Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie w ogólnopolskim konkursie plastyczno-multimedialnym "Patron naszej Szkoły" Przedsięwzięcie zorganizowała Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie. Zgodnie z regulaminem w ogólnopolskiej rywalizacji wzięła udział sześcioosobowa grupa naszych gimnazjalistów: Julia Figury, Wiktoria Jaworska i Gloria Radwan z klasy 1a; Klaudia Kozera z klasy 2a; Maciej Pawlik i Damian Sermak z klasy 3a. Nad pracą uczniów czuwały: mgr Beata Żurakowska-Wilewska i mgr Jadwiga Miłek. Zadaniem gimnazjalistów było wykonanie reportażu zdjęciowego związanego tematycznie z patronem szkoły. Uczniowie nasi przygotowali prezentację PowerPoint przedstawiającą postać Henryka Sienkiewicza, która zapewniła nam II miejsce. Dyplomy i nagrody odebraliśmy podczas uroczystej gali 14 kwietnia 2016 roku w murach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dodatkowym wyróżnieniem jest dla nas fakt, iż nasza praca prezentowana będzie w trakcie warsztatów pt. "Nowoczesny nauczyciel we współczesnej szkole", które odbędą się 14-15 maja 2016 roku w Krakowie. Organizatorem warsztatów jest Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział oraz Instytut Nauk o Informacji UP w Krakowie.


23.05.2016

Dzień Ziemi

5 maja 2016 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie Gimnazjum w Rudawie udali się z wizytą na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wycieczki mieli możliwość zapoznania się z jego historią, ofertą edukacyjną oraz perspektywami rozwoju. Uczniowie zwiedzili wystawy dotyczące kryształów w życiu człowieka oraz życia i osiągnięć naukowych wybitnych polskich chemików: Marii Skłodowskiej - Curie i Karola Olszewskiego. Otrzymali także foldery o wydziale i układy okresowe. Największą atrakcją wycieczki był udział w dwugodzinnych efektownych pokazach chemicznych, podczas których uczniowie obejrzeli wiele ciekawych reakcji, także takich, którym towarzyszą zmiany zabarwienia, efekty świetlne czy akustyczne.

Organizatorki wyjazdu - Elżbieta Front i Maria Pałka - mają nadzieję, że dzięki takiej lekcji chemii na żywo ten przedmiot bardziej zainteresuje uczniów i zachęci ich do zgłębiania jej tajemnic.


23.05.2016

Konkurs plastyczny "Najbliższe w portrecie"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.: "Najbliższe w portrecie", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 25 prac uczniów z KL I­III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 V 2016 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc: Anna Baster z klasy IIa zajęła II miejsce, natomiast Adriana Sarnek i Michał Hasslinger z klasy IIa otrzymali wyróżnienia. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ magika, który wprowadził w miły nastrój zgromadzonych gości. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

23.05.2016

Konkurs plastyczny "Martwa Natura"

Na terenie naszej szkoły został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Martwa natura w kolorze i w szarości". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Uczniowie przygotowali łącznie 28 prac, nagrodzone prace wyeksponowano w holu szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 5 V 2016 zaraz po zakończeniu uroczystości związanej z obchodami święta Konstytucji 3 maja. Zostały wyłonione trzy miejsca pierwsze miejsce egzekwo zajęli Anna Baster z klasy IIa, Weronika Skorus z klasy IIb i Michał Hasslinger z klasy IIa. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęły się pani Maria Rochon.
13.05.2016

Zebranie z rodzicami

Dnia 18 maja 2016r. (środa) o godzinie 17:00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów, po których można będzie indywidualnie porozmawiać z Nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy

28.04.2016

Na szlakach kultury

Biblioteka Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie uczestniczyła w okresie od 29 października 2015 roku do 21 marca 2016 roku w konkursie "Biblioteka – szkolne centrum kultury" koordynowanym przez Studium Prawa Europejskiego. W tym czasie nauczyciel bibliotekarz ukończył kurs e-learningowy pt: "Biblioteka – szkolne centrum kultury" i przeprowadził wymagane przez organizatora konkursy:

  1. Konkurs na ilustrację okładki do wybranej książki.
  2. Konkurs na napisanie recenzji ulubionej książki.
  3. Konkurs czytelniczy ze znajomości treści książek. Pozycje książkowe wybierali uczniowie wspólnie z bibliotekarzem.
  4. Konkurs na porównanie wybranej lektury szkolnej i jej adaptacji filmowej lub teatralnej.
  5. Konkurs literacko-plastyczny na napisanie opowiadania i opatrzenia go ilustracjami.
  6. "Moje zakończenie" – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki lub opowiadania. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu oraz prac pisemnych uczniów przesłanych do jury konkursu.
  7. Konkurs na ulubioną scenkę teatralną z wybranej lektury.

Prace konkursowe oceniane były przez jury w składzie: mgr Barbara Buczek, mgr Jadwiga Miłek, mgr Maria Rochon i mgr Beata Żurakowska-Wilewska.
Wyniki konkursów, sprawozdania z ich przeprowadzenia oraz najlepsze prace były sukcesywnie przesyłane do oceny przez jury konkursowe Studium Prawa Europejskiego. Na ich podstawie Biblioteka Gimnazjum otrzymała tytuł: "Biblioteka – szkolne centrum kultury"

Beata Żurakowska-Wilewska

14.04.2016

Uwaga! Zmiana terminu zebrania z rodzicami

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum odbędzie się w dniu 18.05.2016r (środa)

Pokaż starsze wpisy