[dodaj]

Aktualności

18.05.2015

Sztafetowe biegi przełajowe

16 maja 2015r. odbyły się w Rudawie gminne sztafetowe biegi przełajowe. Udział wzięły reprezentacje dziewcząt i chłopców szkól podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy. Gimnazja- dystans dla dziewcząt 10x800m, dla chłopców 10x1000m.
Gimnazjum - dziewczęta: 1m - Gim. Rudawa, 2m - Gim. Zabierzów, 3m - Gim. Rząska. Nasza reprezentacja za zwycięstwo została nagrodzona statuetką, dyplomem oraz medalami.
Gimnazjum - chłopcy: 1m - Gim. Zabierzów, 2m - Gim. Rudawa, 3m - Gim. Rząska.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Biegi przełajowe
Biegi przełajowe

14.05.2015

Wycieczka przyrodnicza do Krakowa

W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Ziemi młodzież naszego gimnazjum w dniu 13.05.2015 zwiedziła Muzeum Przyrodnicze i Ogród Botaniczny w Krakowie. W muzeum mieliśmy okazję zobaczyć las tropikalny, wiele wspaniałych okazów flory i fauny oraz skamieniałości, minerały i skały. Ogród botaniczny przywitał nas pełną paletą barw i harmonią zapachów, jak na maj przystało. Ciesząc oko i węch, spacerowaliśmy alejkami, podziwiając bogactwo krajowych i egzotycznych roślin.

Gminne zawody w piłce nożnej

14.05.2015

Gminne zawody w piłce nożnej

9 maja 2015r. na orliku w Zabierzowie odbył się turniej piłki nożnej "6-ki" dziewcząt i chłopców z gimnazjów naszej gminy. Wśród dziewcząt 1-sze miejsce wywalczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie Klaudia Jamrozik, Barbara Madeja, Magdalena Miśkowiec, Wiktoria Hajduk, Magdalena Woźniak, Oliwia Jarzęcka, Natalia Kasprzyk, Kaja Adamczyk, Marta Furtak. Miejsce 2-gie zajęły dziewczęta z Zabierzowa, 3-cie z Rząski. Chłopcy walczyli o kwalifikacje do zawodów powiatowych, które odbędą się 13 maja br. w Ochojnie. Uzyskała ją drużyna z GImnazjum w Zabierzowie. Miejsce 2-gie Rząska, 3-cie reprezentacja Rudawy. Gratulujemy! Gminne zawody w piłce nożnej
Gminne zawody w piłce nożnej

12.05.2015

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Słowem, pieśnią, filmem społeczność gimnazjalna uczciła 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

12.05.2015

Zebrania z rodzicami

Dnia 21 maja 2015r. (czwartek) o godzinie 17.00 w salach klas odbędą się spotkania z wychowawcami.
Pozostali nauczyciele oczekują na rodziców od 17.30 do 19.00.

Serdecznie zapraszamy

07.05.2015

Sprawozdanie z organizacji małopolskiego konkursu „Pięknego czytania” w roku szkolnym 2014/2015

W dniu 29 stycznia 2015 roku w Gimnazjum z Oddz. Integr. im. Henryka Sienkiewicza został przeprowadzony wewnątrzszkolny konkurs „Pięknego czytania”. W tym roku uczniowie mieli za zadanie zaprezentować fragment dłuższego utworu wierszowanego.
W konkursie wzięli udział następujący gimnazjaliści:
Kaja Adamczyk z kl. 1b – czytała fragment utworu A. Mickiewicz „Do przyjaciół”,
Urszula Kaczmarczyk z kl. 3b - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Aleksandra Łazowy z kl. 3b - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Pani Twardowska”,
Adriana Sarnek z kl.1a - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Weronika Skorus z kl. 1b - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Dziady”,
Bartłomiej Bazgier z kl.3b - czytał fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Konrad Hojda z kl.1b - czytał fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Kamil Żbik z kl. 3b - czytał fragment utwór A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”.
Ze względu na dobry poziom umiejętności czytania wybór uczniów, mających reprezentować naszą szkołę w finale był bardzo trudny. Ostatecznie jury zadecydowało, że w eliminacjach wojewódzkich wezmą udział Urszula Kaczmarczyk i Weronika Skorus.
W dniu 11 marca 2015 roku Gimnazjalistki uczestniczyły w VIII edycji małopolskiego konkursu „Pięknego czytania”, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Wśród sześćdziesięciu gimnazjalistów biorących udział w konkursie wyróżniona została Urszula Kaczmarczyk za prezentację fragmentu tekstu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Uczennica odebrała dyplom i nagrodę 26 marca 2015 roku podczas uroczystej Gali w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Konkurs pięknego czytania
Konkurs pięknego czytania

27.04.2015

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w bieżącym roku szkolnym odbył się w Zalasiu w dniu 29.04.2015r. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIb: Magdalena Miśkowiec, Zuzanna Tarnowska i Krzysztof Księżyc. Mimo iż reprezentanci nie znaleźli się w czołówce, wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.
Bezpieczeństwo i rozwaga

27.04.2015

Gimnazjalne lektury do matury

W dniu 21.03.2015r. odbył się międzyszkolny konkurs humanistyczny pod hasłem „Gimnazjalne lektury do matury” zorganizowany przez Liceum im. T.Kościuszki w Krzeszowicach. Etap I polegał na zredagowaniu dłuższej pracy pisemnej. Do etapu II, w formie testowej, zakwalifikowały się: Maria Wawrzon (kl.IIIa), Urszula Rokicka (kl.IIIa), Urszula Kaczmarczyk (kl.IIIb). Zwyciężczynią konkursu została uczennica naszego gimnazjum, Urszula Rokicka, przygotowana przez Panią Jadwigę Miłek. Gratulujemy!

27.04.2015

"Bezpieczeństwo i rozwaga, tego od Ciebie każdy wymaga"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.:”Bezpieczeństwo i rozwaga, tego od Ciebie każdy wymaga”. Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - Szefa Obrony Cywilnej Kraju i zorganizowany przez Starostwo powiatowe w Krakowie – Wydział Edukacji. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 24 prac uczniów z KL I-II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 9 IV 2015 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie.
Do etapu powiatowego nadesłano 547 prac w czterech grupach wiekowych, bardzo się ucieszyliśmy z przyznanego wyróżnienia, które otrzymał Patryk Baster KLII. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.
Bezpieczeństwo i rozwaga
Bezpieczeństwo i rozwaga

27.04.2015

Konkurs "Zapraszam Cię do mojej szkoły"

W marcu bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną "Zapraszam Cię do mojej szkoły". Prace na konkurs przygotowali: Urszula Kaczmarczyk, Ryszard Kalemba, Marcin Węgiel. W swoich prezentacjach przedstawili Gimnazjum w Rudawie jako szkołę, do której warto uczęszczać.
Dyplom
Dyplom - podziękowanie

16.04.2015

Sukces Ani

Ania Korbiel, uczennica klasy II, finalistką Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych w przyszłym roku szkolnym.

17.03.2015

Dzień otwarty

Dzień otwarty
14 marca 2015r odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.
Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodniczący szkoły Mateusz Rakowiecki przedstawiał program całej imprezy. Rozpoczęliśmy fragmentem wieczorku poetycko-muzycznego „Baw się razem z nami” w wykonaniu uczniów klasy IIIb. Następnie zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak: na zajęciach plastycznych można było przedstawić swoje świąteczne nastroje projektując wielkanocne jajo, w sali historycznej mogliśmy zobaczyć krótką inscenizacje „Miłość w średniowieczu” a w pracowni biologicznej m.in. film nt. zasad zdrowego odżywiania się. W sali chemicznej zgłębialiśmy tajniki Coca-coli. Z kolei w sali językowej taneczne show naszych zdolnych koleżanek przeplatało się z angielskimi piosenkami (karaoke). Całość zakończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki, pracowni multimedialnej oraz gier świetlicowych.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu.

Do zobaczenia!:-)
Dzień otwarty
Dzień otwarty

11.03.2015

Zebranie z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum – zmiana terminu

Dnia 26 marca 2015r. (czwartek) w godzinach 17.00 – 19.30 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców gimnazjalistów. Dla wszystkich rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum o godz.17.30 w sali klasy IIIA odbędzie się zebranie poświęcone:
1) organizacji egzaminu gimnazjalnego,
2) zasadom rekrutacji do szkół ponadgimnazalnym.

Serdecznie zapraszamy

10.03.2015

Konkurs Ogólnopolski "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w Konkursie Ogólnopolskim "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", którego organizatorem w naszym województwie był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Celem konkursu było m.in.:

 • zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski;
 • poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska;
 • zrozumienie zależności pomiędzy organizmami w ekosystemach;
 • rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody;
 • rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi;
 • nauka umiejętności interpretowania mapy.
Etap szkolny został przeprowadzony 11.12.2014r. Wzięli w nim udział wszyscy trzecioklasiści oraz chętni uczniowie z innych klas, w łącznej liczbie 57. Zgodnie z regulaminem konkursu czworo uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki, reprezentowali szkołę, a jednocześnie wybrany park krajobrazowy - Dolinki Krakowskie - na kolejnym etapie.
Nasza drużyna zakwalifikowała się ( z pominięciem etapu gminnego ) bezpośrednio do 3 etapu – tzw. parkowego, który odbył się w dniu 05.03.2015r. w Czajowicach. Uczestniczyło w nim 6 gimnazjów, reprezentujących Tenczyński P.K. i P. K. Dolinki Krakowskie. Uczniowie pisali test złożony z 15 pytań ogólnych z zakresu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz 10 pytań dotyczących sześciu najbliższych parków krajobrazowych, tworzących tzw. pierścień jurajski. Wyniki poszczególnych członków drużyny były sumowane, co było podstawą do wyłonienia zwycięzców konkursu. Przyznano tylko pierwsze miejsca dla reprezentantów poszczególnych parków krajobrazowych, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Nasza szkolna drużyna w składzie: Maciej Besztocha, Agnieszka Welian, Filip Księżyc z kl. III A i Eryk Setkowicz z kl. II A, została wyróżniona wraz z innymi uczestnikami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i wartościowe suweniry, co z pewnością było miłą rekompensatą za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek, podczas którego była okazja do wspólnych rozmów i integracji w miłej atmosferze, jaką stworzyli organizatorzy.

Przygotowania uczniów do konkursu i przeprowadzenia etapu szkolnego podjęła się Maria Pałka.

Konkurs parki narodowe

09.03.2015

Wyjazd na strzelnicę

W dniu 12.02.2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Rudawie, udała się do Krakowa na strzelnicę sportową. Celem głównym były ćwiczenia przygotowujące do korzystania z broni strzeleckiej. Obejmowały one:

 • ogólną budowę broni strzeleckiej
 • zapoznanie uczniów z ogólnymi zasadami strzelania
 • zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią
 • zapoznanie młodzieży z regulaminem strzelnicy sportowej
 • zawody strzeleckie
Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Wróbel. Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w galerii.

02.03.2015

Dni otwarte szkół z terenu gminy Zabierzów

Plakat informujący o dniach otwartych szkół znajduje się tutaj.

02.03.2015

XI Gminne Targi Edukacyjne w gminie Zabierzów

Tegoroczne Targi odbędą się w budynku Gimnazjum w Zabierzowie ul. Kolejowa 15, w terminie 10 marca 2015 r. w godz. 9.00 do 13.00.
Hasło XI GTE 2015 to: „Więcej Zawodów- więcej możliwości’.
Swoją ofertę dla gimnazjalistów klas III naszych gimnazjów, zaprezentują szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Krakowa i powiatu krakowskiego.
Patronatem XI Gminne Targi Edukacyjne objęli:
Wójt Gminy Zabierzów p. Elżbieta Burtan
i Starosta Powiatu Krakowskiego p. Józef Krzyworzeka.

Zapraszamy na XI GTE także rodziców naszych uczniów.

Janina Wilkosz
dyrektor GZEAS w Zabierzowie

18.02.2015

Konkurs plastyczny Aktywna Szkoła - zdrowie na talerzu

Na terenie naszej szkoły w ramach projektu „Aktywna szkoła, aktywny uczeń” został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Zdrowie na talerzu zgodnie z piramidą żywienia". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja w składzie pani Katarzyny Majki, pani Marii Pałki, pani Marii Rochon wyłoniła sześć miejsc. Nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej na korytarzu szkolnym. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych nagród: Natan Ciupek z klasy IIb i Konrad Koźbiał z klasy IIb egzekwo zdobyli I miejsce, Dominik Piwowoński z klasy IIb i Mikołaj Stryczek z klasy IIb egzekwo zdobyłi II miejsce oraz Aleksandra Macałka z klasy IIb i Zuzanna Tarnowska z klasy IIb egzekwo zdobyły III miejsce. Nagrodzeni uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe na uroczystym apelu szkolnym w drugim okresie roku szkolnego.

Aktywna szkoła

Aktywna szkoła

18.02.2015

Konkurs plastyczny Aktywna Szkoła - ciekawy wypoczynek

Na terenie naszej szkoły w ramach projektu „Aktywna szkoła, aktywny uczeń” został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja w składzie pani Katarzyny Majki, pani Marii Pałki, pani Marii Rochon wyłoniła pięć miejsc. Nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej na korytarzu szkolnym. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych nagród: Filip Kurdziel z klasy Ib zdobył I miejsce, Agnieszka Gwizdała z klasy IIb i Patryk Baster z klasy IIa egzekwo zdobyli II miejsce oraz Jakub Siodłak z klasy IIa i Krzysztof Księżyc z klasy IIb egzekwo zdobyli III miejsce. Nagrodzeni uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe na uroczystym apelu szkolnym w drugim okresie roku szkolnego.

Aktywna szkoła

Aktywna szkoła

04.02.2015

Powiatowe zawody w tenisie stołowym

Powiatowe zawody w tenisie stołowym rozegrane zostały 27 oraz 28 stycznia w Skawinie.
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie reprezentowali następujący uczniowie: Kaja Adamczyk, Firek Weronika, Gędłek Weronika, Księżyc Krzysztof oraz Damian Sermak.
Uczennica klasy pierwszej Kaja Adamczyk zajęła wysokie trzecie miejsce w grze indywidualnej. Gra drużynowa chłopców: miejsce 5-6, dziewcząt 7-8.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom !!!

Zawody tenis

22.01.2015

Czy chcesz, aby Twoje podatki wracały do Ciebie?

Podatki

Jeśli jesteś mieszkańcem Gminy Zabierzów tj. na dzień 31 grudnia roku podatkowego, jest ona miejscem Twojego zamieszkania – rozliczając się z podatku dochodowego od dochodów osobistych (PIT), wskaż w zeznaniu podatkowym miejsce, w którym mieszkasz. Wskaż Gminę Zabierzów.
http://zabierzow.org.pl/2015/01/07/czy-chcesz-aby-twoje-podatki-wracaly-do-ciebie-8/

13.01.2015

Wieczór wigilijny w gimnazjum

Przed Świętami Bożego Narodzenia jak co roku w naszej szkole organizowany jest Wieczór Wigilijny, na który zaproszeni są wszyscy uczniowie gimnazjum, nauczyciele, przedstawiciele z gminy Zabierzów, oraz przyjaciele naszej szkoły. Zawsze z tej okazji na sali gimnastycznej odbywa się przedstawienie, w które angażuje się wielu uczniów i jest to bardzo duże przedsięwzięcie. Tym razem Pani Barbara Buczek przygotowała kameralny występ – wzięła w nim udział jedynie trójka uczniów – Maciej Pawlik, Barbara Madeja i Anna Korbiel. Uczniowie przygotowali sztukę na podstawie książki autorstwa Érica - Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża”. Myślę, że wśród publiczności nie było osoby, której to przedstawienie nie zapadłoby głęboko w serce i nie poruszyło najgłębiej skrywanych dotąd emocji. Czy w ciągu jednego wieczoru można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Każdy, kto wsłuchał się w słowa Oskara i Pani Róży, mógłby odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. To ciepły, szlachetny spektakl o tym, co w życiu najważniejsze. Porusza temat śmierci i cierpienia, który jest trudny dla każdego człowieka.

Ogromną rolę w przedstawieniu odegrała także muzyka, którą przygotowała wspólnie z uczniami Pani Gabriela Mrozicka. Pomiędzy poszczególnymi scenami z ciemności wyłaniał się chór – tym razem jako tajemniczy narrator komentował śpiewanymi utworami to, co wydarzyło się w przedstawieniu.

Na uwagę zasługiwała też celowo minimalistyczna scenografia zaprojektowana przez Panią Marię Rochon – szpitalne łóżko, biało-srebrne tło z czarnymi akcentami i elementami luster. Na scenie królowały kontrasty czerni i bieli zarówno w scenografii jak i strojach aktorów i chóru. Całość obrazu tworzyła złudzenie oddalania się od publiczności i znikania w mrocznej przestrzeni. Wszystko to było celowym zabiegiem mającym dodatkowo podkreślić samą treść i sens całej sztuki.

Zarówno nasza szkolna społeczność jak i zaproszeni goście na długo zapamiętają ten wieczór. Na pamiątkę każdy otrzymał program teatralny, który zaprojektowała uczennica naszej szkoły Adrianna Sarnek pod opieką Pani Joanny Cekiery.

Gabriela Mrozicka

Święta 2014

Święta 2014

Święta 2014

13.01.2015

Konie, kuce, pegazy..

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Konie, kuce, pegazy..”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 30 prac uczniów z KL I­II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 XII 2014 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z III miejsca, które otrzymał Patryk Baster z klasy IIa . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2015, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Konie, kuce, pegazy Konie, kuce, pegazy Konie, kuce, pegazy

13.01.2015

Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 29 stycznia 2015r. (czwartek) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania klasowe podsumowujące I okres. Po spotkaniach z wychowawcą rodzice mogą spotkać się indywidualnie z innymi nauczycielami do godziny 20.00.

19.12.2014

Świąteczny kiermasz 2014

Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Przyjaciele Szkoły

Radosnych i spokojnych,
pełnych ciepła i nadziei
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności,
sukcesów, uśmiechu i magicznej atmosfery
w każdym dniu Nowego Roku 2015


życzą
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół w Rudawie

18.12.2014

Świąteczny Kiermasz 2014

14 grudnia 2014r. przy parafii w Rudawie Szkolne Koło Wolontariatu już po raz trzeci zorganizowało świąteczny kiermasz pomocy Bartkowi W., absolwentowi naszego gimnazjum. I tym razem, w kiermasz włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum, ksiądz Mirek, siostry z naszej parafii oraz przyjaciele szkoły! Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie i hojność! Uzbieraliśmy 1930 zł!

Więcej działań naszego Koła możecie zobaczyć na FB:
https://www.facebook.com/pages/Szkolne-Ko%C5%82o-Wolontariatu/850340171667349

Świąteczny kiermasz 2014

07.12.2014

Kiermasz świąteczny

Informacja o kiermaszu świątecznym dostępna jest tutaj

04.12.2014

Ocieplić zimny listopadowy wieczór...

28 listopada 2014 roku w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie tradycyjnie odbył się jesienny wieczorek muzyczno-poetycki. Tym razem miał on charakter radosny i kolorowy. Hasłem „Baw się razem z nami” zachęcał do zapomnienia na chwilę o ponurej aurze i listopadowej depresji. Wykonawcy przypomnieli wiersze znanych polskich poetów oraz ożywili popularne przeboje lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, m.in. Czerwonych Gitar, Skaldów, Anny Jantar. Kto by przypuszczał, że młodzi wykonawcy  pokochają je tak samo jak ich rodzice i dziadkowie, którzy dzielnie wspomagali artystów, siedząc na widowni. Wielką radością napawa nas fakt, że, obok uczniów, po raz kolejny w spotkaniu wzięli udział absolwenci, którzy z niesłabnącym entuzjazmem zaangażowali się w realizację wieczorku.

Zimny listopadowy wieczór

30.11.2014

Gimnazjalne andrzejki

Samorząd Uczniowski w dniu 28.11.2014 zorganizował Andrzejki na słodko i na wesoło. Każdy mógł wylosować wróżbę w pączku i stracić zbędne kalorie uczestnicząc w karaoke.

Andrzejki 2014

Andrzejki 2014

27.11.2014

Aktywna szkoła - aktywny uczeń

AKTYWNA SZKOŁA - AKTYWNY UCZEŃ

Konkursy:

1.  Konkurs indywidualny na wiersz, opowiadanie lub pracę plastyczną

z motywem przewodnim:

„SPOSOBY NA CIEKAWY I ZDROWY WYPOCZYNEK”.

Prace plastyczne można wykonywać techniką dowolną, z wyjątkiem 

użycia plasteliny, w formacie A-3. Gotowe teksty należy składać do nauczycieli:  

B.Buczek lub J.Miłek, a prace plastyczne do M.Rochon lub do pokoju

      nauczycielskiego w terminie:  12.11 –12.12.2014r.

 

2.  Konkurs plastyczny na temat:

„ ZDROWIE NA TALERZU ZGODNIE Z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA”

(format A-3, technika dowolna, bez użycia plasteliny).

Termin składania prac do 16.01.2015r.

 

3.  Uczniowie wszystkich klas napiszą test z zakresu znajomości zasad

 racjonalnego odżywiania w dniu 19.12.2014r.

Aby przygotować się do testu należy m.in.:

 • Zapoznać się z treścią plakatów na szkolnym korytarzu oraz kolejnych trzech gazetek obok pracowni biologicznej
 • Z uwagą oglądać filmy wyświetlane przez wychowawców,

    a także biorąc  aktywny udział w dyskusji po projekcji filmów

 

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymają punkty za aktywność zgodnie z regulaminem szkolnym. Trzy najlepsze prace z każdej klasy zostaną przesłane do jury konkursu do Warszawy.

Za udział w powyższych konkursach oraz kolejnych inicjatywach, które będą ogłoszone w późniejszych terminach, poszczególne klasy będą otrzymywały punkty. Ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji międzyklasowej nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2015r. Indywidualni zwycięzcy oraz najlepsza klasa otrzymają nagrody.

Zachęcamy wszystkich uczniów do licznego udziału w konkursach i życzymy sukcesów!!!

27.11.2014

Aktywna szkoła - aktywny uczeń

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE

 

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie

     bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą

 

AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

 

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce

podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży

 

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 5 listopada 2014 r. do 31 marca 2015 r.

 Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu,

otrzymają tytuły AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ i dyplomy honorowe

12.11.2014

Z pieśnią przez dzieje Polski

Z pieśnią przez dzieje Polski

12 listopada w naszym gimnazjum odbyła się niezwykła akademia. Aby uczcić Dzień Niepodległości Panie: Barbara Buczek, Ewa Rokicka i Gabriela Mrozicka zorganizowały wielki koncert pieśni patriotycznych. W holu szkolnym zgromadzili się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wraz z Panią Dyrektor i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że ponad połowa uczestników przebrana była w historyczne stroje z różnych epok. Obok sanitariuszek z Powstania Warszawskiego, żołnierzy, piłsudczyków, pojawiły się uczennice w strojach z okresu Młodej Polski i Dwudziestolecia Międzywojennego. Oprócz uczniów przebrali się również nasi nauczyciele! Pani Joanna Cekiera pojawiła się w stroju z okresu II Wojny Światowej, Państwo Rokiccy zaprezentowali stroje w stylu artystycznej dekadencji, Pani Kornelia Szklarska wcieliła się tego dnia w rolę Księdza Robaka. Panie Gabriela Mrozicka, Jadwiga Miłek oraz Maria Pałka zamieniły się w eleganckie damy z okresu I Wojny Światowej, natomiast Pani Elżbieta Front oczarowała wszystkich fantastycznym strojem… Krakowiaka! Wspólnie z uczniami nauczyciele zaśpiewali wiele pięknych pieśni z każdego okresu historycznego Polski, a nad głowami śpiewających powiewały wielkie polskie flagi. Nastrój był niesamowity i czuliśmy wszyscy, że te pieśni, które kiedyś łączyły żołnierzy we wspólnej walce o wolność Polski, zagrzewały do walki, dziś połączyły również naszą szkolną społeczność. Ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Z pieśnią przez dzieje Polski

Z pieśnią przez dzieje Polski

10.11.2014

Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 20 listopada 2014r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania klasowe.
Po spotkaniach z wychowawcą rodzice mogą spotkać się indywidualnie z innymi nauczycielami do godziny 19.00.

Serdecznie zapraszamy.

7.11.2014

Mistrzowie powiatu krakowskiego

7 listopada w hali sportowej w Świątnikach Górnych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w unihokeju chłopców. Reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie: Ciupek Natan, Mitoński Bartłomiej, Moń Robert, Mostowik Bartłomiej, Pawlik Maciej, Sermak Damian, Setkowicz Eryk, Sonik Kacper, Ziemba Jakub - zajęła pierwsze miejsce!

Serdecznie gratulujemy

Zostało nas tylko czterech

14.10.2014

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Przedstawienie składało się z części poważnej oraz na wesoło. Uczniowie dziękowali słowem i śpiewem nauczycielom za pracę i trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. 

26.09.2014

Zostało nas tylko czterech

26 września 2014 r. w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Rudawie zostały zorganizowane uroczyste obchody  75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W apelu, oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły, uczestniczyli harcerze z 25 DH „Knieja”, uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie oraz gość honorowy, Pan Jan Wójcik, który jako młody człowiek włączył się do walki przeciwko okupantowi.

Młodzież dzięki prezentacji multimedialnej o działalności konspiracyjnej Państwa Polskiego poznała m. in. strukturę organizacji, dowódców oraz sposoby prowadzenia walki cywilnej i wojskowej. W części artystycznej gimnazjaliści zaprezentowali wiersze i pieśni związane z II wojną światową.

Najważniejszym punktem obchodów było spotkanie z Panem Janem Wójcikiem, który opowiedział o tragicznych  przeżyciach swojej  rodziny i dramatycznych doświadczeniach wojennych innych mieszkańców Rudawy i okolicznych miejscowości, a następnie odpowiadał na liczne pytania uczniów. Pan Wójcik wyraził chęć ponownego spotkania, mając świadomość, jak niewielu już dziś pozostało świadków historii. „Zostało nas tylko czterech w naszym kole. Ja przychodzę na spotkania z młodzieżą, bo jestem najmłodszy” - żartował 87- letni Pan Jan. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie wojskowej piosenki.

Następnie delegacja uczniów i harcerzy udała się na cmentarz parafialny w Rudawie, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na mogile Pomordowanych z Radwanowic i Grobie Nieznanego Żołnierza.

Bardzo mi się podobała dzisiejsza uroczystość. Takich spotkań powinno być więcej. Wiele się dowiedziałam, a patriotyzm w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny”- stwierdziła Ola, uczennica klasy trzeciej.

Mamy nadzieję, że Ola jest wyrazicielką opinii całej naszej społeczności szkolnej.

 

Zostało nas tylko czterech

09.09.2014

Zebranie z Rodzicami

Dnia 25 września 2014r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami uczniów szkoły:

• 17.00 – spotkania z wychowawcami uczniów szkoły podstawowej
• 18.00 – spotkania z wychowawcami uczniów gimnazjum.

Po spotkaniu z wychowawcą będzie można indywidualnie porozmawiać z nauczycielami

Serdecznie zapraszamy
Dyrektor i Grono Pedagogiczne

28.08.2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół w Rudawie 1 września 2014r.

 

Gimnazjum:

Msza św. - godzina 8.30

Spotkanie inauguracyjne w szkole o godz. 9.30

Dowóz do kościoła:

Z Młynki - godz. 7,40

z Nielepic - godz. 7.45

z Sowiarki - godz. 7,55

z Brzezinki - godz. 8.05

z Radwanowic - godz. 8.10

 

Szkoła Podstawowa:

Msza św. - godzina 10.00

Spotkanie inauguracyjne w szkole o godz. 11.00

Dowóz do kościoła:

z Sowiarki - godz. 9.20

z Niegoszowic - godz. 9.25

z Brzezinki - godz. 9.40

23.06.2014

Szkolny zestaw podręczników

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015 znajduje się tutaj.

14.06.2014

Już wkrótce rozstaniemy się…

Trzecioklasiści, którzy niedługo opuszczą mury szkoły, uczestniczyli w dniach 11 – 13 czerwca w wycieczce do Nowego Sącza. Czas wypełniły im spotkania z historią w Miasteczku Galicyjskim i Muzeum Etnograficznym, z geografią w pięknym geologicznie Skalnym Mieście i Wąwozie Czarownic w Ciężkowicach oraz pożegnalna dyskoteka. Były też lody, gry na boisku sportowym, wspólne oglądanie meczu oraz nocne rozmowy. Czy po wspólnie spędzonym czasie trudniej będzie się rozstać? Zapewne tak.

Zanim się rozstaniemy Zanim się rozstaniemy

04.06.2014

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

29 maja 2014r. w ramach corocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła się wycieczka do ogrodu zoologicznego w Krakowie. Uczniowie miło i pożytecznie spędzili czas w pięknym otoczeniu Lasku Wolskiego, poznając różnorodność gatunków pochodzących często z odległych zakątków świata. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się mini-zoo oraz pokaz karmienia i tresury uchatek patagońskich. Drugą atrakcją wycieczki był pobyt w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie przywieźli dla czworonogów miłą niespodziankę – karmę, którą zebrali w ramach działającego w szkole Koła Wolontariatu.

04.06.2014

"A mury runą"

A mury runą

Wspólnym odśpiewaniem przez gimnazjalistów piosenki Jacka Kaczmarskiego „Mury” zakończyło się przedstawienie związane z obchodzoną 4 czerwca rocznicą pierwszych w powojennej historii Polski częściowo wolnych wyborów.  Z tej okazji uczniowie klasy III „a” przybliżyli koleżankom i kolegom wiedzę o trudnych losach Polaków od zakończenia II wojny światowej do roku 1989. Występy artystów wzbogaciła niezwykle interesująca prezentacja, na którą złożyły się fragmenty Kroniki Filmowej i inne materiały filmowe, zdjęcia i dokumenty z okresu PRL-u. Młodzież z zainteresowaniem chłonęła wiedzę o wydarzeniach, które, choć były udziałem ich dziadków, a czasem rodziców, dla niej stanowią odległą historię. Uzupełnieniem uroczystości był pokaz filmu dokumentalnego pt. „Solidarność”.

A mury runą

19.05.2014

Pielgrzymka do Wadowic

Tradycją jest, że przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania młodzież klas trzecich naszego gimnazjum odbywa pielgrzymkę dziękczynna i z prośbą o łaski. W tym roku szkolnym uczniowie udali się pod opieką ks. Mirosława i wychowawczyń do Wadowic, gdzie uczestniczyli we Mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła oraz zwiedzili Dom Rodzinny i Muzeum św. Jana Pawła II. Życzymy gimnazjalistom, by św. Jan Paweł II był dla nich wzorem, wobec bliźnich przyjmowali postawę pełną życzliwości, a słowa Chrystusa: „Oto jestem” prowadziły ich przez życie.

Pielgrzymka do Wadowic

06.05.2014

Zebrania z rodzicami uczniów Gimnazjum

Dnia 15 maja br. ( czwartek ) o godzinie 17.00  odbędą się  zebrania klasowe. Po spotkaniach z wychowawcą rodzice mogą spotkać się indywidualnie z innymi nauczycielami do godziny 19.00.

06.05.2014

Lekcja historii w Oświęcimiu

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dniu 5 maja 2014roku w wycieczce do Oświęcimia i Brzezinki, gdzie wzięli udział w niezwykłej lekcji historii. Słuchali z uwagą pani przewodnik, która opowiadała  o genezie największego obozu zagłady, cierpieniu, głodzie i nadludzkim wysiłku, jaki każdego dnia podejmowali więźniowie. Symbol terroru, ludobójstwa i bestialstwa XX wieku na zawsze pozostanie w pamięci gimnazjalistów.

Kiermasz świąteczny

29.04.2014

Mieliśmy w swoich dziejach chwile świetności…

Młodzież gimnazjalna  w dniu 29 kwietnia uczciła słowem i pieśnią rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomniano historię powstania Konstytucji, postaci wielkich Polaków oraz postawy, które doprowadziły do rozbiorów Polski. Podkreślono, że Ustawa rządowa z 3 maja 1791roku jest największą spuścizną ideowo-polityczną po niepodległej Rzeczypospolitej.

Konstytucja 3 Maja

29.04.2014

Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 29 kwietnia 2014 r. odbył się w Jerzmanowicach finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali: Magda Miśkowiec, uczennica klasy pierwszej, Piotr Pawlikowski i Kamil Żbik, uczniowie klasy drugiej. Wyposażeni w rowery, kaski ochronne, karty rowerowe oraz znający przepisy o ruchu drogowym i zasady udzielania pierwszej pomocy dzielnie walczyli z innymi uczestnikami Turnieju. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy!

W czasie turnieju uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w tzw. alkogoglach, udostępnionych przez policję.

Finał konkursu

16.04.2014

Świąteczny kiermasz

13 kwietnia w Niedziele Palmową po raz drugi w tym roku,
Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Świąteczny Kiermasz
przeznaczony na pomoc i rehabilitację Bartosza W - absolwenta naszego gimnazjum.
Uzbieraliśmy 2752 zł.
  I tym razem do pomocy stanęli nauczyciele Zespołu Szkół, uczniowie, sąsiedzi, parafianie, siostry, księża i rodzice.
 Kiermasz pokazał wielkie serce i hojność wielu osób,
a jak powiedziała kiedyś Barbara Bush;

 "Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym."
Cała akcja pokazała też jak wieloma talentami obdarzona jest
młodzież, dorośli i dzieci z naszej miejscowości :-)

Wszystkim serdecznie dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia
Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Kiermasz świąteczny

11.04.2014

Kiermasz Świąteczny

W najbliższą niedziele  - 13.04.2014 w Niedzielę Palmową zapraszamy ponownie na
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY,
 KTÓREGO DOCHÓD W PEŁNI ZOSTANIE PRZEZNACZONY
NA REHABILITACJE BARTKA W.

Nauczyciele Zespołu Szkół, uczniowie, rodzice i przyjaciele przygotowali ozdoby świąteczne, palmy, pisanki, baranki a Siostry z przedszkola obok - upiekły przepyszne pierniczki. 

Będzie więc możliwość zrobienia świątecznych drobiazgów dla siebie lub na prezenty. Ceny już od 2 zł.

Wszystkie ceny są orientacyjne. Ostateczna cena zależy
od Waszych możliwości, chęci i hojności.

Zapraszamy!!!!!

Kiermasz świąteczny

07.04.2014

Maciej Besztocha -finalistą Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

2 kwietnia został rozstrzygnięty Konkurs Biologiczny organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Temat tegorocznego konkursu brzmiał „Człowiek i genetyka”. W etapie rejonowym wzięło udział 751 uczniów, a w wojewódzkim - 195.

Maciej Besztocha, mimo że jest uczniem dopiero II klasy, osiągał bardzo wysokie wyniki w kolejnych etapach. Do tytułu laureata zabrakło mu zaledwie 3 punktów.

Serdecznie gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych sukcesów! Małopolski konkurs biologiczny

07.04.2014

Niektórzy lubią poezję

„Nie myślcie, ze jestem nieszczęśliwy,

Cieszę się, że myślę.

Myślcie, że się cieszę.”

Te słowa  wiersza Mirona Białoszewskiego „Autoportret radosny”  rozbrzmiały w sali Starostwa Powiatowego w Krakowie, gdzie 31 marca 2014 r. wręczono nagrody zwycięzcom Etapu Powiatowego 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Laureatem pierwszego miejsca w kategorii gimnazjalistów po raz kolejny został uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum Hubert Grygny. Wyróżnienie otrzymała Marysia Wawrzon, która wspaniale zinterpretowała wiersz T. Różewicza pt.”List do ludożerców”.

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas I-III, tj. Hubert Grygny, Joanna Łazowy, Kamila Michalik, Maria i Weronika Wawrzon, Agnieszka Welian, Mateusz Wołek oraz Natalia Wójcik. Rywalizowali oni z uczniami gimnazjów w Rząsce i Zabierzowie. Jury pod przewodnictwem Barbary Szałapak, aktorki Teatru Ludowegow Krakowie wyłoniło  laureatów, którzy otrzymali nominację do etapu powiatowego, odbywającego się, jak co roku,  w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Wśród nich znalazło się troje uczniów naszej szkoły:  Marysia i Weronika Wawrzon oraz Hubert Grygny, który otrzymał szczególne wyróżnienie za mistrzowskie posługiwanie się językiem polskim.

Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę na coraz większe zainteresowanie młodzieży poezją, o czym świadczy udział w eliminacjach powiatowych aż osiemdziesięciorga uczestników. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu, życząc dalszych sukcesów.

Niektórzy lubią poezję

27.03.2014

Twoja wiedza i czujka czadu w domu...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.:” Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” . Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej-Szefa Obrony Cywilnej Kraju i zorganizowany przez Starostwo powiatowe w Krakowie – Wydział Edukacji . Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 50 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 IV 2013 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: na etapie powiatowym Alicja Stefan z klasy III b zajęła II miejsce, natomiast Sandra Ciupek z klasy II a, zajęła IV miejsce. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Twoja wiedza i czujka czadu w domu

27.03.2014

W dwanaście miesięcy dookoła świata

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” W dwanaście miesięcy dookoła świata”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 10 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 13 I 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia, które otrzymała Emilia Katra z klasy IIb . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2013, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

W 12 miesięcy dookoła świata

27.03.2014

Poznaj owada w 12 miesięcy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” Poznaj Owada w dwanaście miesięcy”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu.  Rozstrzygnięcie odbyło się 19 XII 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia,  które otrzymała Anita Kozera z klasy IIa . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2014, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu  na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Poznaj owada w 12 miesięcy

21.03.2014

WYWIADÓWKA – 27.03.2014r.

Rodziców uczniów klas trzecich  zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali chemicznej (piętro, kl. IIA). W planie:

1) zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją egzaminów w tym roku,

2) przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,

3) konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami
oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.

 

 

 

Rodzice z klas pierwszych i drugich zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz.17.00 – 19.00. 

21.03.2014

Dzień Otwarty - 15 marca 2014

Dzień otwarty15 marca 2014r w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów
i nauczycieli a także informacje na temat  zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania  naszych gości a następnie z-ca przewodniczącej szkoły Urszula Kaczmarczyk przedstawiała program całej imprezy. Spotkanie otwarło przedstawienie pantomimy w wykonaniu uczniów klasy II i III. Następnie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak mogliśmy zobaczyć: na zajęciach plastycznych każdy mógł zaprojektować swój t-shirt, w sali historycznej  mogliśmy zobaczyć prezentacje „Żołnierze wyklęci” a w pracowni biologicznej „Ptaki naszego sąsiedztwa”. Chemiczna zumba, słodkości kulinarne i przepisy z różnych stron świata czy matematyczne łamigłówki to jeszcze nie wszystko co mogliście zobaczyć w tym roku. Całość kończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki, pracowni multimedialnej oraz gier świetlicowych.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)

13.03.2014

Dla Ciebie Polsko

W piątkowe popołudnie 15 listopada 2013 roku w naszym Gimnazjum zebrali się goście, na wieczorku poetyckim „Dla Ciebie Polsko”. Spotkanie to dedykowane było wszystkim Polakom, którzy  na przestrzeni wieków oddali swoje życie Polsce. Gimnazjaliści, absolwenci naszej szkoły oraz nauczyciele recytowali wiersze m.in. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego, Mariana Hemara, Władysława Sebyły, a także zaśpiewali pieśni wśród nich Bułata Okudżawy, Janusza Kondratowicza, Jana Pietrzaka. Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy spotkania podzielili się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Dla Ciebie Polsko

06.03.2014

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze Wyklęci Żołnierze Wyklęci, nazywani również Niezłomnymi, byli młodymi ludźmi, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, ludźmi, których komuniści nazywali bandytami reakcyjnego podziemia. Nie tylko byli torturowani i mordowani, ale też nie pozostawiano śladów ich pochówków. Komuniści robili wszystko, aby skazać Niezłomnych na zapomnienie. W roku 2011 ustanowiony został Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To im poświęcono program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Gimnazjum:  Aldony Danielak,  Małgorzaty Wójtowicz i  Beaty Żurakowskiej– Wilewskiej. Młodzież w wierszach i piosenkach przypomniała tragiczne losy Żołnierzy Wyklętych.

04.03.2014

Gminne Targi Edukacyjne

19.02.2014

Dni Otwarte Szkół

Plakat promujący dni otwarte szkół dostępny jest tutaj.

19.02.2014

X Targi Edukacyjne

Plakat promujący Targi Edukacyjne dostępny jest tutaj.

18.02.2014

Kiermasz świąteczny

Kiermasz15 grudnia 2013r. przy parafii w Rudawie Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz świąteczny, w całości przygotowany przez naszych uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, parafii i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się to dzieło. Dzięki Wam udało się przygotować piękne świąteczne ozdoby, bańki, pierniczki, kartki, biżuterie itp. Razem uzbieraliśmy 2323 zł !!! Pieniądze uzyskane z kiermaszu w całości zostały przekazane na pomoc i rehabilitację dla Bartka, absolwenta naszego gimnazjum.

A.Chudzikiewicz

20.01.2014

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się w czwartek, 30.01.2014 o godzinie 18:00.

17.12.2013

Betlejem jest w każdym z nas

Betlejem jest w nas

Jednym z najważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu jest spotkanie wigilijne, w którym bierze udział cała społeczność gimnazjalna oraz zaproszeni goście.

Twórcy tegorocznego przedstawienia wigilijnego starali się zwrócić uwagę na codzienne życie współczesnego człowieka, który tak łatwo może zagubić właściwą drogę wśród chaosu dzisiejszego świata, podczas pogoni za sławą i pieniądzem, za łatwym życiem bez dostrzegania problemów innych. Brak czasu dla bliskich, zabieganie, obojętność, nieporozumienia sprawiają, że przestajemy dostrzegać istotę świąt. Wigilijny wieczór to właśnie ten moment, w którym możemy uświadomić sobie, że Betlejem jest w każdym z nas, trzeba je odnaleźć, a wraz z nim spokój i nadzieję.

Bracie, który nie wiesz, na co czekasz,
który trzymasz się kurczowo tego, czego w sobie nie cenisz.
Jak rozbitek nie wiesz, co robić.
Jak rozbitek czujesz pustkę wśród gromady.
Jak rozbitek chodzisz po omacku,
pośród blasku neonów i łukowych lamp.
Jest takie czekanie, które już jest spotkaniem.
Jest taka ciemność, która już jest światłością.
Jest taka cisza, cisza w której, cisza w której słyszysz NIESŁYSZALNEGO

18.11.2013

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum

czwartek - 21.11.2013r, godzina 17:00

 

Plan zebrania:

1. Spotkania z wychowawcą klasy

2. Indywidualne spotkania z nauczycielami do godz. 19:30

05.10.2013

Gminne zawody w unihokeju

W dniu 05.10.2013 w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym w Zabierzowie odbyły się gminne zawody w unihokeju dziewcząt i chłopców. Reprezentacja Naszego Gimnazjum zajęła dwa pierwsze miejsca.

Serdecznie gratulujemy !

Gminne zawody w unihokeju
25.09.2013

ZARZĄDZENIE NR 10/2013 Z DNIA 20 WRZEŚNIA 2013 ROKU W SPRAWIE USTALENIA DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W RUDAWIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 w sprawie organizacji roku szkolnego par. 5. i par. 6. 1.


1. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2013/2014:
• 1 kwietnia 2014 r.
• 23 kwietnia 2014 r.
• 24 kwietnia 2014 r.
• 25 kwietnia 2014 r.
• 2 maja  2014 r.
• 20 czerwca 2014 r.

2. W dniach ustalonych w punkcie  1. w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.


3. Wychowawcy klas zobowiązani są do poinformowania Rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.


4. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie internetowej szkoły i szkolnych tablicach ogłoszeń.


Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

Jadwiga Kołodzińska

16.09.2013

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum odbędzie się w czwartek (19.09.2013) o godz. 18:00.

27.06.2013

Godziny pracy sekretariatu

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W RUDAWIE
INFORMUJE O PRACY SEKRETARIATU
W MIESIĄCU LIPCU 2013 ROKU:
W DNIACH OD 1 DO 5 LIPCA:
W GODZINACH OD 9.00 DO 12.OO
W DNIACH OD 8 DO 19 LIPCA:
PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, CZWARTEK
W GODZINACH OD 9.00 DO 12.00

17.06.2013

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2013/2014

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014 znajduje się tutaj.
16.06.2013

I miejsce Martyny Dam

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 15 czerwca 2013r. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Martyna Dam, Anna Michalik, Weronika Wawrzon i Hubert Grygny. W konkursie indywidualnym największą wiedzą wykazała się Martyna Dam, pokonując jedenaścioro pozostałych uczestników. Ania i Weronika uplasowały się na miejscu czwartym, a Hubert - piątym. Zmagania drużynowe rozpoczęły prezentacje, przygotowane przez uczniów. Zespół z naszej szkoły przedstawił "Kawałek Europy w mojej Małej Ojczyźnie". Po serii zadań i pytań ogłoszono wyniki: gimnazjaliści z Rudawy zajęli II miejsce. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje, ponieważ musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza obowiązującą podstawę programową, a czasu na przygotowanie mieli niewiele.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
27.05.2013

Ewakuacja Zespołu Szkół w Rudawie

Ewakuacja 2013

W poniedziałkowe przedpołudnie nad Rudawą rozległ się dźwięk licznych strażackich syren. Powiadomione przez Miejskie Stanowisko Kierowania strażackie zastępy, „alarmowo” kierowane są w rejon Zespołu Szkół w Rudawie. Kolejne obsady pożarniczych samochodów po przybyciu w rejon zdarzenia natychmiast przystępują do działania. Według informacji przekazanych przez pracowników szkoły pod alarmowy numer 998, na poddaszu nad salami lekcyjnymi zauważono gęsty dym i płomienie. Wyłączone zostają media w budynku, a dyrekcja szkoły zarządza natychmiastową ewakuację uczniów i nauczycieli. Blisko 400 osób w ustalonym szyku przemaszerowało we wcześniej wyznaczony rejon koncentracji w pobliżu rynku. Po przeliczeniu stanu osobowego ewakuowanych okazało się, że brakuje 2 nauczycieli i 8 uczniów. Taką informację otrzymali strażacy biorący bezpośredni udział w gaszeniu płonących pomieszczeń. Natychmiast przystępują do poszukiwania poszkodowanych. W bojowych strojach, z aparatami powietrznymi na plecach wchodzą w najbardziej zadymiony rejon budynku. Sukcesywnie odnajdują poszkodowanych (pozoranci -członkowie MDP), na ratowniczych deskach przekazując zastępom ratowników medycznych pracującym na zewnątrz budynku. Liniami gaśniczymi podawana jest woda do kolejnych płonących pomieszczeń. W związku z rozprzestrzenianiem się pożaru zachodzi konieczność interwencji z zewnątrz budynku. Przybyły na miejsce podnośnik z wysokości kilkunastu metrów kieruje pióropusze wody w rejon pożaru. W tym samym czasie drużyny medyczne, udzielając pierwszej pomocy dokonują wstępnej segregacji poszkodowanych. Okazuje się, że kilka osób odniosło poparzenia zewnętrzne oraz górnych dróg oddechowych i wymagają natychmiastowej hospitalizacji. Dowodzący akcją prosi o pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Odpowiedzialne jednostki zabezpieczają lądowisko dla śmigłowca, przybyli na miejsce policjanci kierują ruchem pojazdów na ruchliwej drodze obok szkoły. Szybka, sprawna akcja strażackich drużyn kończy się po niespełna trzech kwadransach. Pożar zostaje ugaszony, poszkodowani zostają przekazani pod opiekę lekarzy, budynek zostaje oddany pod opiekę dyrekcji szkoły, do ocalałych pomieszczeń wracają uczniowie.

Symulowana akcja w Zespole Szkół w Rudawie, była pierwszą z planowanych czterech podobnych w bieżącym roku na terenie naszej gminy. Ćwiczenia tego typu są doskonałym sprawdzianem dla służb ratowniczych i porządkowych, dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkół, administracji Urzędu Gminy. Obserwatorami opisanej akcji ratowniczej byli: przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej – z-ca JRG 3 brygadier Jacek Linca, pracownik d/s Zarządzania Kryzysowego UG w Zabierzowie – Marcin Cieślak, komendant Komisariatu Policji w Zabierzowie – komisarz Andrzej Kowalski. Podczas podsumowania przeprowadzonych działań, bardzo wysoką ocenę otrzymała dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Rudawie, za wzorcowo przeprowadzoną ewakuację. Wg. oceny obserwatorów cała szkolna społeczność bardo poważnie i dojrzale zareagowała na symulowane zagrożenie, sprawnie wykonując polecenia przełożonych i służb ratowniczych. Uwagi co do nielicznych uchybień pozwolą w przyszłości na ich wyeliminowanie. Strażacy ochotnicy jednostek OSP z : Brzezinki, Brzoskwini, Kobylan, Niegoszowic, Nielepic, Radwanowic, Rudawy i Zabierzowa również zasłużyli na bardzo wysoką ocenę działań ratowniczo gaśniczych. Doskonałe wyszkolenie, wyposażenie i umundurowanie, pozwoliły poza kilkoma błędami na skuteczne udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym, efektywne wykorzystanie posiadanego sprzętu, zgodne z procedurami i regulaminem prowadzenie akcji gaśniczej. Z punktu widzenia policji również dojazd pojazdów ratowniczych i współdziałanie obydwu służb były zgodne z przepisami.

Podczas specjalnej odprawy, o wynikach ćwiczeń został powiadomiony Sztab Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Gminy Zabierzów. Przedyskutowano możliwości udzielenia skutecznej pomocy psychologicznej i materialnej poszkodowanym w razie wystąpienia podobnych sytuacji, ze znamionami zdarzenia masowego.

Prowadzący i obserwujący ćwiczenia podziękowali wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, profesjonalizm i sprawność przy prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczej. Podkreślić należy udział blisko 50 druhów którzy poświęcili dzień urlopu aby doskonalić swoje umiejętności i skuteczność działań. Mam nadzieję, że odbyte i kolejne ćwiczenia przełożą się na dalsze podnoszenie bezpieczeństwa na terenie Gminy Zabierzów.

Tekst i zdj. Jerzy Banarski

23.05.2013

Projekt Bezpieczna Szkoła Bezpieczny Uczeń

We wrześniu 2012 roku Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół  w Rudawie przystąpiło do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „ BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ”, którego hasło brzmiało: „Prawo – Przyjaźń – Tolerancja”. Konkurs trwał do 31 marca 2013roku.

Jego celem było spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkoły i uczniów.

W ramach realizacji obowiązkowych zadań konkursowych w Naszej szkole przeprowadzono szereg konkursów, pogadanek, prelekcji, konwersatoriów i debat uczniowskich.

W wyniku podjętych działań zwiększyła się świadomość uczniów na temat bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie, praw i obowiązków obywateli, samorządności w demokratycznym państwie, norm i zasad obowiązujących w relacjach międzyludzkich, zagrożeń płynących z rozwoju cywilizacji, odpowiedzialności karnej nieletnich. Szczególny nacisk położono na szeroko pojęte bezpieczeństwo dziecka w rodzinie, szkole,  wśród rówieśników i w społeczeństwie.

Wysiłek NAS wszystkich – UCZNIÓW i NAUCZYCIELI zaangażowanych w projekt,  zaowocował otrzymaniem przez Gimnazjum w Rudawie tytułu „BEZPIECZNA SZKOŁA” oraz członkostwem w Ogólnopolskim Klubie „Bezpieczne Szkoły”.

 

Jadwiga Kołodzińska- dyrektor

08.05.2013

"Niech każdy (...) miłość własną - kraju miłości poświęci!"

3 maja 2013

8 maja 2013r. odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii naszego narodu, uczniowie przybliżyli widzom  ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum sytuację polityczną tamtego okresu. Dzięki odegranym przez młodych aktorów scenkom, prezentacji multimedialnej oraz pieśniom w wykonaniu chóru szkolnego mogliśmy poznać poglądy ówczesnej szlachty, mieszczan i duchowieństwa, zrozumieć nastrój  panujący wśród twórców Ustawy Rządowej. Na scenie pojawił się również król Stanisław August, składający przysięgę zatwierdzającą uchwalenie Konstytucji. Apel zakończył uroczysty polonez w wykonaniu uczniów i uczennic
z klas I i II.

08.05.2013

Zebranie z Rodzicami

W czwartek, 16.05.2013r. o godz. 17:00 odbędzie się Zebranie z Rodzicami Uczniów Gimnazjum. Po zebraniach klasowych z wychowawcą będzie można spotkać się indywidualnie z nauczycielami.

Zapraszamy

29.04.2013

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Konkurs recytatorski

W dniu 29 kwietnia 2013 roku odbył się w Skale etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Gimnazja z powiatu krakowskiego reprezentowało siedem drużyn. Uczniowie zmierzyli się z wieloma zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę z zakresu znajomości przepisów o ruchu drogowym , udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Zarówno zadania teoretyczne jak i tor przeszkód były trudne, lecz gimnazjaliści z Rudawy, jak na pierwszy raz, poradzili sobie z nimi dobrze, plasując się na czwartym miejscu. Po wyczerpujących konkurencjach wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na obiad, który sponsorował Pan Józef Krzyworzeka, Starosta Powiatu Krakowskiego. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali: Hubert Grygny, Bartosz Siudek (klasa II ) i Klaudia Seremak (klasa I ).

27.03.2013

58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zwieńczony sukcesem!

Konkurs recytatorski

„…mowa – piękna zawsze i wszędzie polega
Na wygłoszeniu słowa zarazem ponętnie
I tak zarazem, że się pisownię postrzega.”
C.K. Norwid

Jak co roku miłośnicy żywego słowa z naszej szkoły prezentowali swoje talenty w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W etapie gminnym wybrane wiersze i fragmenty prozy wygłosili: Marysia i Weronika Wawrzon, Hubert Grygny oraz Ala Stefan. Konkurowali oni z recytatorami z gimnazjów w Rząsce i Zabierzowie. Po burzliwych naradach jury wytypowało aż dwoje uczniów naszej szkoły (Weronikę- miejsce III oraz Huberta- miejsce I), aby reprezentowali Gminę Zabierzów w etapie powiatowym, kończącym zmagania gimnazjalistów.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 22 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Spośród wszystkich gimnazjalistów na uznanie komisji konkursowej zasłużył jeden uczestnik- Hubert Grygny z kl.II „a”, który już drugi rok z rzędu święci triumfy jako zdobywca pierwszego miejsca. Laureat wygłosił fragment utworu T. Pratchetta „ Blask fantastyczny” oraz wiersz M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej „ Najpiękniejszy sen”.

26 marca odebrał on zasłużoną nagrodę podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zachęcamy wszystkich gimnazjalistów do spróbowania swoich sił w roku przyszłym.

Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski

13.03.2013

W dniach 07-08.03. 2013 odbyły się w Skawinie powiatowe zawody w tenisie stołowym.
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie reprezentowali następujący uczniowie: Katra
Marcelina, Katra Emilia, Szumiec Klaudia, Węgiel Weronika, Czepiec Marek, Zdziech Jakub.

Za największy sukces należy uznać:

•VII miejsce Marceliny Katry w grze indywidualnej
•IV miejsce chłopców w grach drużynowych
•III miejsce dziewcząt w grach drużynowych

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Marcin Wróbel

Tenis stołowy Tenis stołowy

11.03.2013

Wywiadówka

Dnia 21 marca br. o godz.17.00 odbędzie się zebranie dla rodziców klas trzecich. Plan spotkania:

1) zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego
2) przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
3) konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami oraz pedagogiem i doradcą zawodowym

Również rodzice uczniów klas pierwszych i drugich mogą w tym dniu w godzinach od 17.00 do 19.00 mogą spotkać się indywidualnie z wychowawcami i nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

23.02.2013

Dzień Otwarty

W dniu 23 lutego 2013r. we wszystkich gimnazjach naszej gminy odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie i rodzice, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły, mieli możliwość zwiedzenia budynku gimnazjum. Na gości czekały informacje na temat zasad rekrutacji, a także wiele atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Wizytę w gimnazjum rozpoczęło powitanie szacownych gości przez Panią Dyrektor Jadwigę Kołodzińską i przedstawicielkę społeczności uczniowskiej - Karolinę Kowalewską. Spotkanie otwarł pokaz tańca zumba w wykonaniu uczennic, solowe wykonanie piosenki Leonarda Cohena oraz pokaz filmu o patronie naszej szkoły – Henryku Sienkiewiczu. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wprowadzeni w dobry nastrój rozpoczęli zwiedzanie pod opieką przewodników – naszych gimnazjalistów.

W sali gimnastycznej Pan Marcin Wróbel sprawdził tężyznę naszych przyszłych uczniów, zapraszając ich do rywalizacji w grach zręcznościowych i tenisie stołowym.

Nasi młodzi informatycy pod opieką Pana Cezarego Rokickiego przygotowali wystawę i prezentację pod hasłem „Informatyka wczoraj, dziś i jutro”.

W bibliotece i zarazem pracowni multimedialnej oprócz prezentacji księgozbioru Pani Barbara Buczek zaciekawiła gości czasopismem „Młody technik”. W pracowni językowej usłyszeliśmy piosenkę w języku japońskim i uczestniczyliśmy w quizach w języku angielskim, a także mogliśmy zobaczyć bogate materiały dydaktyczne Pani Urszuli Szeluch. Goście zostali obdarowani przepisem na szczęśliwy dom.

W sali biologicznej młodzież wzięła udział w lekcji multimedialnej poprowadzonej przez Panią Marię Pałkę oraz mogła poobserwować zachowania pająków oraz koszatniczek z prywatnych kolekcji naszych uczniów.

Pani Małgorzata Wójtowicz i Pan Sławomir Kurek zachęcali do rozwiązywania „Szarad w przestrzeni matematycznej” oraz czuwali nad przebiegiem wybuchowego doświadczenia wykonanego przez naszego ucznia.

W sali geograficznej goście, oprócz podziwiania sklepienia niebieskiego na suficie klasy, wzięli udział w prezentacji „Świat po stopnieniu lodowców”.

Ponadto w Szkolnym Ośrodku Kariery doradca zawodowy - Joanna Miedzielec opowiedziała o swojej roli w szkole i osiągnięciach SZOK-u.

Na koniec pod opieką Pani Marii Rochon wszyscy zainteresowani mogli wykonać prace plastyczną metodą POPART.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu.

Do zobaczenia!:-)

17.02.2013

Dzień Otwarty 2013

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

wraz z Gronem Pedagogicznym

i Społecznością Uczniowską

zaprasza

23 lutego 2013 r. (sobota), w godz.10.00-13.00

na Dzień Otwarty Szkoły.

Plakat promocyjny Dnia Otwartego dostępny jest tutaj.

08.02.2013

Dzień Otwarty

Plakat informujący o Dniu Otwartym w Gimnazjum dostępny jest tutaj.

11.01.2013

Podział godzin na rok szkolny 2012/2013 - II okres

W zakładce "Podział godzin" dostępny jest aktualny podział godzin na II okres roku szkolnego 2012/2013.

11.01.2013

Zajęcia w czasie ferii zimowych

Rozkład zajęć organizowanych w trakcie ferii zimowych:

http://gimrudawa.zabierzow.org.pl/_media/pdf/ferie2013.pdf

19.12.2012

Szkolne spotkanie wigilijne 2012

Wigilia 2012"Wszystkie drogi prowadzą do ludzi"- takie hasło przyświecało twórcom tegorocznego przedstawiania wigilijnego. Boże Narodzenie to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, co stanowi istotę człowieczeństwa, dokąd zmierza człowiek we współczesnym świecie. I oto w naszej inscenizacji przybysz z obcej planety, Mały Książę, staje się na Ziemi przewodnikiem ludzi zagubionych, samotnych,zabieganych, w których toczy się wewnętrzna walka dobra ze złem. Prowadzi ich do Domu, do drugiego Człowieka, a więc do Boga, aby na nowo się w nich narodził, wskazał im drogę-sens i cel życia. Aktorom udało się stworzyć atmosferę skupienia i zadumy również dzięki wyruszającym wykonaniom piosenek Tadeusza Nalepy, Starego Dobrego Małżeństwa, Edwarda Stachury, Anny Marii Jopek oraz kolędom śpiewanym przez szkolny chór. Widowisko ilustrowały ciekawe prezentacje multimedialne. Po modlitwie i krótkich życzeniach złożonych gimnazjalistom przez gości oraz panią dyrektor w salach lekcyjnych odbyły się wigilie klasowe, w czasie których wychowawcy i uczniowie, jak każe tradycja, połamali się opłatkiem i spożyli wieczerzę.

28.11.2013

Dzień z Pasją

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał28 listopada 2012 roku odbył się w naszym gimnazjum szkolny "Dzień z Pasją". Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zainteresowań. Dzięki współpracy z naszymi absolwentami do szkoły przybyli podopieczni i opiekunowie Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic. Przedstawili oni swoje prace wykonane na warsztatach terapii zajęciowej.
Aż trudno uwierzyć, jak różnorodne i zaskakujące hobby mają nasi uczniowie, którzy zaprezentowali się w sposób mistrzowski w językach obcych (sensacją był język japoński), w sztuce (rysunek, decoupage) oraz w kulinariach. Przez prawie dwie godziny bawiliśmy się, oglądając popisy wokalne, taneczne (zumba) i umiejętności sportowe (żonglerka piłką nożną, wyczynowa jazda na rolkach). Na zakończenie części artystycznej nauczyciele zaprezentowali się w piosence turystycznej, w tle leciały slajdy ze zdjęciami z dotychczasowych wspólnych wyjazdów w góry.
W szkole odbył się również kiermasz, na którym można było zakupić różnorodne rzeczy wykonane przez podopiecznych fundacji z Radwanowic. Uczniowie przygotowali także stanowiska m.in. dla pasjonatów wędkarstwa oraz dla tych, którzy nie boją się pająków (imponująca kolekcja żywych pająków).
W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz goście bawili się wyśmienicie o czym świadczyły owacje i okrzyki widzów: "Tak się bawi, tak się bawi RUDAWA".

27.11.2012

Zebranie

W czwartek, 10.01.2013r. o godz. 18:00

odbędzie się Zebranie z Rodzicami Uczniów Gimnazjum.

Zapraszamy

12.11.2012

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał...

Jeszcze jeden listopad do okna zapukałW dniu 12 listopada 2012r. w Gimnazjum w Rudawie uczczono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Czasy walk o wyzwolenie i pojawienie się naszego państwa na mapie świata młodzież przypomniała w wierszach, pieśniach i prezentacji multimedialnej. W tym dniu odbył się również V Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym I miejsce zdobyli uczniowie klasy III A, II miejsce przypadło uczniom klasy I B, a trzecie –uczniom klasy II a.
20.10.2012

Gimnazjada 2012/2013

29 września 2012r. na hali sportowej OSiR w Zabierzowie odbyły się gminne zawody sportowe unihokej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady 2012/2013. Turniej ten dawał zwycięzcy kwalifikację do zawodów powiatowych. 18 października 2012r. reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum jako reprezentant Gminy Zabierzów wzięła udział w turnieju powiatowym, do którego zgłosiło się 6 drużyn, które po sportowej rywalizacji uplasowały się na kolejnych miejscach: Michałowice - 1m, Korzkiew - 2m, Rudawa - 3m, Gaj - 4m, Świątniki Górne - 5m, Kamień - 6m.

12.10.2012

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem klas I. W poczet uczniów Gimnazjum zostało przyjętych 46 pierwszoklasistów. W obecności całej społeczności uczniowskiej, grona nauczycielskiego oraz zaproszonych gości i rodziców złożyl oni uroczystą przysięgę, po której Pani Dyrektor każdego pierwszaka pasowała na Ucznia Gimnazjum.

Całą akedemię i oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości, służąc zawsze radą, pomocą i wspierając dobrym słowem.

04.10.2012

Zmiana terminu próbnego egzaminu w klasach III Gimnazjum

W związku z przystąpieniem Naszego Gimnazjum do diagnozy wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich przygotowanej przez Centralną oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych, zmieniamy terminy próbnego egzaminu w klasach trzecich. Odbędą się one w dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r., według poniższego harmonogramu:

 • 13 listopada (wtorek) – historia i wos oraz język polski
 • 14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
 • 15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
17.09.2012

Zebranie

Zebranie z Rodzicami uczniów Gimnazjum odbędzie się w czwartek, 20.09.2012 o godz. 18:00.

29.08.2012

Ogłoszenie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w gimnazjum w Rudawie odbędzie się 03.09.2012r.

 

Msza święta - godz. 8:00

Spotkanie inauguracyjne w szkole - godz. 9:00

 

Dowóz:

- Młynka - godz. 7:15

- Nielepice - godz. 7:20

- Sowiarka - godz. 7:25

- Brzezinka - godz. 7:30

- Radwanowice - godz. 7:35

- Pisary - godz. 7:40

29.06.2012

Zakończenie roku szkolnego

W dniu dzisiejszym zakończył się rok szkolny 2011 / 2012. Z ulgą i radością powitano czas odpoczynku wakacyjnego. Jedynym smutnym akcentem uroczystości było pożegnanie trzecioklasistów, którzy opuszczają rudawskie gimnazjum, by szukać "swoich ścieżek i swojego miejsca w świecie". Oby im się to udało, czego społeczność gimnazjalna szczerze absolwentom życzy.

25.05.2012

Wiosna, ach to ty!

Foto Foto Gimnazjum w Rudawie przywitało pojawienie się wiosny wieczorem poetycko –muzycznym, który odbył się w dniu 25 maja 2012r. Wiosenne nastroje zintegrowały gimnazjalistów, absolwentów, rodziców uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. W repertuarze znalazło się 40 utworów znanych poetów, twórców i wykonawców piosenek. Młodzież zaprezentowała wiersze Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Publiczność gorąco przyjęła także zróżnicowany repertuar muzyczny- piosenki Ewy Demarczyk i Marka Grechuty przeplatały się z utworami rockowymi, pojawiła się nawet klasyka pieśni biesiadnej. Brawurowe wykonanie „Cichej wody” zachęciło publiczność do wspólnego śpiewania, a nawet tańca. Swój talent aktorski ujawnili rodzice recytujący m.in. „Wszystko o mężczyźnie” Mariana Załuckiego. Uwagę widzów przykuwała romantyczna wiosenna dekoracja wykonana w większości z naturalnych traw i kwiatów. Nad całością przedstawienia czuwały pani Beata Żurakowska-Wilewska, Małgorzata Góralczyk oraz Jadwiga Miłek.
10.05.2012

Niech się święci 3 Maja

Foto W dniu 10 maja 2012r. odbyła się akademia poświęcona wydarzeniom sprzed 221 lat. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz późniejsze tragiczne losy Polski, będące wynikiem niestabilnej sytuacji politycznej, rozpasania wśród szlachty i braku troski o losy Ojczyzny przypomniano w wierszach , pieśniach i prezentacji multimedialnej.
09.05.2012

Zebranie

Zebranie z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędzie się w dniu 22.05.2012r. o godz. 17:00.
13.04.2012

Dzień otwarty dla rodziców

 

 

Dnia 17 kwietnia br. od 17.00 do 19.00 rodzice i prawni opiekunowie mogą spotkać się z wychowawcami i nauczycielami gimnazjum i szkoły podstawowej i porozmawiać
o problemach wychowawczych i kłopotach w nauce swoich pociech.

 

 

O godz.17.00 w sali klasy IIIA (sala chemiczna) odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich, podczas którego zostaną przekazane:

 • zasady obowiązujące uczniów podczas egzaminu gimnazjalnego
 • informacje o zmienionym systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego
 • zasady rekrutacji do szkół po gimnazjum.

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

24.03.2012

Dzień otwarty szkoły 2012 r.

Foto

W dniu 24 marca 2012r w całej gminie i w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Oprócz możliwości zobaczenia naszego gimnazjum na gości czekały różne atrakcje a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszej szkoły.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodniczący szkoły Maciej Chlebda przedstawiał program całej imprezy. Imprezę otwarł mini-koncert naszych kolegów z klas III b.

I tak, tego dnia mogliśmy zobaczyć: w pracowni historycznej.... Powrót do przeszłości....gdzie znane osoby z historii zadawały nam pytania..... Nad wszystkim czuwała tu jak zawsze Pani A.Danielak. W pracowni językowej: usłyszeliśmy piosenkę i wiersz w języku angielskim a także mogliśmy zobaczyć bogate materiały dydaktyczne Pani U.Szeluch. W bibliotece i zarazem pracowni multimedialnej oprócz prezentacji zasobów Pani B. Wilewskiej –Żurakowskiej, uczeń Hubert Grygny nasz tegoroczny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaprezentował nam swoje umiejętności. Ponadto można było zobaczyć też nasz Szkolny Ośrodek Kariery i porozmawiać z doradcą zawodowym. Wszyscy zainteresowani mogli wykonać eko-stroje na warsztatach eko-mody pod opieką p. M. Rochoń, rozwiązać matematyczne łamigłówki z panem S. Kurkiem i p. M. Wójtowicz lub wziąć udział w wybuchowym doświadczeniu w sali chemicznej pod opieką Pani E.Front.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
A.Chudzikiewicz

22.03.2012

Spotkanie z modelkami

Foto Martin Luter King Jr. powiedział kiedyś „Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?” W dniu 22.03.2012 odbyło się spotkanie podsumowujące Akcję Charytatywną „Just be good”, która odbyła się w marcu we wszystkich szkołach Gminy Zabierzów.
Naszymi specjalnymi gośćmi byli: Pani Ilona Felicjańska – znana polska modelka i osoba, która organizuje i wspiera różne akcje pomocy innym, Pani Anna Piszczałka – finalistka I edycji Top Model i Pan Łukasz Jaronik – współorganizator całej akcji. Wszyscy goście opowiedzieli nam o tym dlaczego i skąd się wziął pomysł pomagania innym. Następnie Pani Ania i Pani Ilona odpowiadały na pytania młodzieży dotyczące kariery w modelingu, potrzebie realizacji własnych pasji i marzeń a także o niektórych prawach show - businessu. Spotkanie zakończyło się dosłownie...falą próśb o autograf.....

Agata Chudzikiewicz

13.03.2012

Program Dnia Otwartego w Gimnazjum

Program Dnia Otwartego znajduje się tutaj.

10.03.2012

Dzień Otwarty w Przedszkolach i Szkołach Gminy Zabierzów

Dyrektorzy szkół gminy Zabierzów

zapraszają

do szkół i przedszkoli na Dni Otwarte Szkół:

do przedszkoli i szkół podstawowych zapraszamy:                                17 marca 2012 r. (sobota) w godzinach 10.00 -13.00

do Zespołu Szkół w Rząsce i w Rudawie, Gimnazjum i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Zabierzowie zapraszamy:

24 marca 2012 r. (sobota) w godzinach 10.00 -13.00


Samorządowe Jednostki Oświatowe zaprezentują w tym dniu:

v bazę dydaktyczną szkoły,

v ofertę zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,

v kwalifikacje kadry pedagogicznej,

v osiągnięcia uczniów i szkoły,

v będą prowadzone zapisy dzieci do szkół.

 

 

Dane teleadresowe szkół na stronie: www.gzeas.zabierzow.org.pl

 

Plakat promocyjny dostępny jest tutaj.

10.03.2012

Dzień otwarty 2012

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

wraz z Gronem Pedagogicznym

i Społecznością Uczniowską

zaprasza

24 marca 2012 r. (sobota), w godz.10.00-13.00

na Dzień Otwarty Szkoły.


Plakat promocyjny Dnia Otwartego dostępny jest tutaj.

13.02.2012

Ferie zimowe 2012

Plan zajęć w ferie zimowe 2012 dostępny jest tutaj.

30.01.2012

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 31.01.2012r. wg harmonogramu:

- godz. 18:00 - szkolenie dla rodziców

- godz. 18:30 - zebrania klasowe

26.01.2012

Lokalny rynek pracy: blisko, solidnie i nowocześnie……

Dnia 26 stycznia 2012r grupa naszych uczniów w ramach orientacji zawodowej wzięła udział w kolejnej już wycieczce zawodoznawczej. Tym razem mieliśmy możliwość przyglądnąć się z bliska jak funkcjonuje jedna z najbardziej znanych firm w naszej gminie: A J. Apostolski - meble. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia studia mebli kuchennych na ul. Krowoderskich Zuchów 4, gdzie Pan Apostolski zapoznał nas z ofertą swojej firmy. Oprócz nowinek technologicznych w zabudowie kuchni ( np. otwierane i zamykane szafek na dotyk, ledowe oświetlenie i inne) dowiedzieliśmy się o najnowszych trendach, materiałach i stylach wyposażenia. W salonie rozmawialiśmy z zatrudnioną tam panią architekt wnętrz, która opowiedziała nam o swojej pracy a także o niezbędnych umiejętnościach i kwalifikacjach do wykonywania takich projektów. Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie stolarni w Zabierzowie, miejsca gdzie powstają wszystkie meble. Tu z kolei podglądaliśmy jak współcześnie pracuje człowiek, maszyna i komputer…. „Dziś w zawodzie stolarza oprócz kwalifikacji ważna jest dokładność, precyzja i wyobraźnia, jak coś dobrze i technicznie można wykonać” powiedział nam Pan Janusz Apostolski.
Po raz kolejny podsumowaliśmy z młodzieżą, że warto lepiej znać swój najbliższy rynek pracy, gdyż tutaj jest równie dużo możliwości rozwoju i pracy jak w całym województwie czy nawet dalej.

Agata Chudzikiewicz

16.12.2011

Kolędowania nastał czas…

Foto

Boże Narodzenie to czas śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. W tym roku nauczyciele wraz z uczniami postanowili w nieco inny sposób ukazać atmosferę świąt Bożego Narodzenia i w montażu słowno – muzycznym podkreślić to, co w tych świętach powinno być najważniejsze: wzajemna miłość, radość z narodzenia Chrystusa, ale też przeżywanie tego wyjątkowego czasu jako chwili refleksji, zastanowienia się jakimi ludźmi jesteśmy, a jakimi powinniśmy być. Autorzy scenariusza podkreślili magiczny nastrój wieczoru, zmieniając całą scenę w betlejemską noc, przepełnioną światłem świec i muzyką J. Kaczmarka, Z. Preisnera oraz L. Możdżera. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów: ks. J. Twardowskiego, K.I. Gałczyńskiego, a wszystkich gości zaskoczyły słowa Bł. Jana Pawła II, które mogli usłyszeć z nagrania z pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Występ uświetnił chór szkolny, który obok tradycyjnych kolęd wykonał mniej znane pastorałki polskie. Gościem wieczoru była absolwentka naszej szkoły, Joanna Kuciel, która zaśpiewała solo jedną z kolęd. Nie zabrakło również akcentów obcojęzycznych – kolędę „Stille Nacht” w oryginalnym języku wykonała Małgorzata Dam. Wieczór zakończył występ uczennic klasy IA, które wykonały „Taniec Gwiazdy” z kolorowymi wstęgami. Po występie wykonawcy otrzymali głośne oklaski i odebrali liczne gratulacje od zaproszonych gości.

15.12.2011

Gra miejska

Foto     15 grudnia 2011 r. w 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego uczniowie gimnazjum w Rudawie wzięli udział w grze miejskiej „Orła wrona nie pokona”. Organizatorami imprezy były m.in. instytucje: IPN, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
    W grze wzięło udział 17 grup ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krakowa i okolic. Zadaniem uczestników było odnalezienie punktów kontrolnych na terenie miasta zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Uczniowie zapoznawali się z historią miejsc, a także wydarzeń, które rozgrywały się w stanie wojennym na terenie Krakowa.
    Rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce w kombinacie Nowej Huty, gdzie uczniowie spotkali się jeszcze ze świadkami wydarzeń 1981r. I miejsce zdobyli uczniowie gimnazjum z Rudawy-  Anna Kowalówka, Maciej Chlebda, Jakub Sadowski i Adrian Zając.

03.12.2011

Świecie nasz

Listopad to miesiąc wspomnień o osobach bliskich naszemu sercu. W tym roku absolwenci, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum z Oddz. Inter. im. Henryka Sienkiewicza w Rudawie dali wyraz pamięci o Annie Kamieńskiej, Janie Twardowskim, Czesławie Miłoszu, Zbigniewie Herbercie i Marku Grechucie podczas spotkania poetycko – muzycznego „Świecie nasz”. Czytano wiersze i śpiewano piosenki tych nieobecnych już wśród nas twórców. Dzięki umiejętności gry na różnych instrumentach młodzi artyści wykonali większość utworów z akompaniamentem własnym, stwarzając tego jesiennego wieczoru niepowtarzalny nastrój. Wśród występujących znaleźli się również rodzice uczniów. Ideą listopadowego spotkania w Rudawie było nie tylko wspomnienie tych, co odeszli, ale także uświadomienie odbiorcom spraw ważnych dla każdego człowieka, bo dotyczących przemijania. Mamy nadzieję, że słowa „Śpieszmy się kochać ludzi” wypowiadane w imieniu autorów przez młodzież dostarczyły widzom wielu wzruszeń i skłoniły do refleksji.

Foto

Pani Anna Zając czyta wiersz Anny Kamieńskiej

Foto

Artyści wykonujący tytułową piosenkę „Świecie nasz” Marka Grechuty

Opiekunowie:
Beata Żurakowska-Wilewska
Małgorzata Góralczyk
Joanna Cekiera

21.11.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 22 listopada 2011r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

10.11.2011

Ta, co nie zginęła…

Foto W dniu 10 listopada 2011r. w Gimnazjum zapanowały pieśni patriotyczne. Po akademii, poświeconej „Tej, co nie zginęła”, zespoły klasowe zaprezentowały żołnierskie ballady. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami. W IV Konkursie Pieśni Patriotycznych zwyciężyli: I miejsce – klasa II A, II miejsce – klasa III B, III miejsce – klasa I A.

14.10.2011

Ślubujemy….

Foto W dniu 14 października 2011r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona pracownikom szkoły. Nauczyciele, którzy cierpliwie tłumaczą, wyjaśniają, nauczają, obsługa, która dba, by zawsze było czysto w salach z pewnością zasługują na słowa uznania, szczególnie w Dniu Edukacji Narodowej. W tym dniu również pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności gimnazjalnej. Życzymy im, by dotrzymali słów ślubowania i godnie reprezentowali Szkołę.

04.10.2011

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w roku szkolnym 2011/2012

ZARZĄDZENIE NR 9/2011 Z DNIA 28 WRZEŚNIA 2011 ROKU

W SPRAWIE USTALENIA DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ

 W RUDAWIE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 w sprawie organizacji roku szkolnego par. 5. i par.. 6. 1.

 

1. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2011/2012:

 • 31 października  2011 r.
 • 24 kwietnia   2012 r.
 • 25 kwietnia   2012 r.
 • 26 kwietnia   2012 r.
 • 2 maja  2012 r.
 • 8 czerwca 2012 r.

2. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i za zgodą organu prowadzącego, ustala dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zajęcia te odbędą się w soboty:

 • 30 kwietnia 2012 r. -realizowany w dn. 22 października 2011 r.
 • 4 maja 2012 r. – realizowany w dn. 10 marca 2012 r.

3. W dniach ustalonych w punkcie  1. w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

4. Wychowawcy klas zobowiązani są do poinformowania Rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.

5. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie   na stronie internetowej szkoły i szkolnych tablicach ogłoszeń.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

Jadwiga Kołodzińska

13.09.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 20.09.2011 o godz. 1800 odbędzie się zebranie z rodzicami.

01.09.2011

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

"Nie strwoży śmiałych żaden trud" - pod takim hasłem młodzież Gimnazjum wkroczyła w nowy rok szkolny 2011 / 2012. Nie będzie to rok łatwy, lecz pełni optymizmu i zapału do nauki gimnazjaliści z pewnością dotrwają do 29.06.2012. Oby tylko wyniki przyniosły im pełną satysfakcję, czego życzy im Grono Pedagogiczne.

 

13.05.2011

Dzień Ziemi

[Dzien Ziemi 2011]Część zajęć szkolnych w dniu 13 maja 2011r. zdominowały obchody Dnia Ziemi. W programie znalazły się: konkurs plastyczny na wykonanie plakatu przedstawiającego chronione w Polsce gatunki flory i fauny oraz prezentacja multimedialna na temat "Dlaczego poszukujemy alternatywnych źródeł energii?". W konkursie plastycznym zwyciężyli: Paulina Kołodziejczyk, Agnieszka Sowa, Iwona Welian, Jakub Wiecheta i Aneta Wójcik ( klasa II C ). Prezentacja multimedialna została przygotowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klasy II A: Michała Basę, Wojciecha Kubatego, Dawida Siodłaka i Krzysztofa Wilewskiego. O oprawę muzyczną w trakcie obchodów Dnia Ziemi zadbały: Izabela Frąckowiak, Joanna Kuciel, Urszula Wcisło, Karolina Witek i Sylwia Wojtczyk ( klasa III A ).

09.05.2011

Niech się święci Trzeci Maja

[Trzeci Maja] W dniu 9 maja 2011r. społeczność gimnazjalna uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbył sie uroczysty apel, w czasie którego młodzież śpiewem i poezją okazała, że uczucia patriotyczne nie są jej obce. W prezentacji multimedialnej natomiast w atrakcyjny sposób przedstawiona została historia Polski od XVIIIw. do czasów współczesnych. Akademia była prawdziwą lekcją historii zarówno dla gimnazjalistów, jak i uczniów szkoły podstawowej.

31.03.2011

VII Gminne Targi Edukacyjne w Rudawie:

30 marca w Zespole Szkół w Rudawie po raz siódmy odbyły się GMINNE TARGI EDUKACYJNE. Celem targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych uczniom naszych gimnazjów.
Targi to wynik współpracy dyrektorów i doradców zawodowych szkół gminy Zabierzów: Zespołu Szkół w Rudawie, Gimnazjum w Zabierzowie i Zespołu Szkół w Rząsce. Patronat nad imprezą – jak co roku - objęli: Starosta Powiatu Krakowskiego, Wójt Gminy Zabierzów oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP – Małopolska. Całą imprezę finansowo wsparli nasi sponsorzy: Starostwo Powiatu Krakowskiego, Wójt Gminy Zabierzów, Firma Lafarge - Rudawa, Warsztaty Sztuki Fotografii i Restauracja „Frykas”.
Targi z roku na rok mają coraz to większe grono odbiorów. Jak powiedziała Pani Dyrektor Gimnazjum w Rudawie, p. Jadwiga Kołodzińska „Cieszymy się, że w targach liczny udział biorą nasi absolwenci, którzy przyjeżdżają do nas, prezentować już swoje nowe szkoły”.
Tegoroczne Targi otworzył projekt multimedialny uczniów klas trzecich z Rudawy – teledysk promujący szkołę. Autorem montażu i realizacji został, po raz kolejny, absolwent gimnazjum w Rudawie – Adrian Kuciel. Teledysk przedstawiał sukcesy i porażki, plany i marzenia młodych gimnazjalistów.
Rok 2010/2011 jest rokiem ważnych zmian w gimnazjum, ponieważ młodzież realizuje różne projekty, w których uczy się m.in. współpracy w grupie. Tak więc, tegoroczne hasło targów brzmiało:
”Praca zespołowa umiejętnością kluczową na rynku pracy”
Młodzież gimnazjalna została podzielona na zespoły 4 - osobowe. Każdy Zespół rozwiązywał zadania przygotowane przez szkoły ponadgimnazjalne przy ich stoiskach. Na końcu targów wybraliśmy najlepiej prezentującą się szkołę ponadgimnazjalną. Zwycięzcą okazało się VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, które przygotowało dla naszych gimnazjalistów krzyżówkę. Rozwiązaniem jej było hasło – nazwisko dyrektora szkoły.
Imprezą towarzyszącą targom był konkurs i wystawa fotograficzna „Znane - nieznane zawody i profesje XXI w.” Nagrodę główną, udział w jednodniowych warsztatach fotograficznych przekazała p. Dyrektor GZEAS p. Janina Wilkosz dla uczennicy Gimnazjum w Zabierzowie – Klaudii Gajkowskiej.

W targach prezentowało się 29 szkół z Krakowa i powiatu krakowskiego. Wszystkie szkoły, oprócz licznych ulotek, broszur i plakatów przedstawiały to co mają najlepszego i najciekawszego. W sumie udział wzięło ok. 450 uczniów, nauczycieli, absolwentów i rodziców.
Agata Chudzikiewicz

26.03.2011

Dzień otwarty Szkoły

W dniu 26 marca 2011 w całej gminie i w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Oprócz możliwości zobaczenia naszego gimnazjum na gości czekały różne atrakcje a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszej szkoły. Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodnicząca szkoły Anna Moń przedstawiała program całej imprezy. Najpierw zobaczyliśmy skecz i usłyszeliśmy piosenki Kid Rock w wykonaniu zespołu uczniów z klas II b oraz piosenkę „Miasteczko cud” A. Osieckiej w wykonaniu Joanny Kuciel. Następnie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak mogliśmy zobaczyć: PRL na wesoło – skecze i inscenizacje klasy II b w pracowni historycznej, skecze w języku angielskim i niemieckim, bibliotekę i pracownię multimedialną oraz Szkolny Ośrodek Kariery. Ci, którzy lubią śpiew, mogli posłuchać uczennic z kl. IIIa w repertuarze śpiewająco – muzycznym. Wszyscy zainteresowani mogli wykonać pisanki w technice frotażu pod opieką p. Marii Rochon, rozwiązać matematyczne łamigłówki lub wziąć udział w wybuchowym doświadczeniu w sali chemicznej.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
19.03.2011

Dzień otwarty Szkoły

W dniu 26.03.2011 odbędzie się dzień otwarty szkoły.
Zaproszenie
Harmonogram dnia otwartego
Oferta Gimnazjum
18.03.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 24.03.2011 odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:
17:00 - spotkanie rodziców uczniów klas III z doradcą zawodowym [dot. egzaminu gimnazjalnego]
17:30-19:00 - konsultacje indywidualne rodziców z nauczycielami
30.01.2011

Plan zajęć - ferie zimowe 2011

Plan zajęć podczas ferii zimowych 2011 dostępny jest tutaj.
18.01.2011

Zebranie z Rodzicami

W dniu 27.01.2011 odbędzie się zebranie z Rodzicami:
17:00 - "Jasełka na wesoło" w wykonaniu uczniów kl. IIIb
17:30 - szkolenie "Jak postępować ze zbuntowanym nastolatkiem?"
18:00 - spotkanie z wychowawcami i nauczycielami
23.12.2010

[choinka] Niech magia Świąt przyniesie rodzinne szczęście, spokój, radość i miłość, a Nowy Rok 2011 obdaruje wszystkich uśmiechem i wszelką pomyślnością - całej społeczności gimnazjalnej życzy Dyrekcja Zespołu Szkół w Rudawie.
23.12.2010

Jest taki jeden wieczór w roku

Wieczór wigilijny Spotkanie wigilijne w Gimnazjum odbyło się 16 grudnia. W tym dniu zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych, by po zmroku zasiąść przy wigilijnym stole. Zaproszonych na uroczystość gości oraz społeczność szkolną uczniowie powitali muzyką i wierszami. W ten wieczór szczególnie pięknie brzmiały kolędy, zarówno w języku polskim jak i angielskim oraz niemieckim. Po programie artystycznym nastąpił czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzenia oraz klasowych wieczerzy.
12.11.2010

Wyśpiewać niepodległość

Dzień Niepodległości 2010 Tegoroczne listopadowe uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości gimnazjaliści rozpoczęli od uczczenia pamięci poległych za wolność, paląc znicze na grobach na cmentarzu w Rudawie. W dniu 9 listopada grupa 59 uczniów obejrzała w Krakowie operę „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Spektakl wzbudził wielkie emocje, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Następnego dnia natomiast odbyła się uroczysta akademia, na którą złożyły się: prezentacja multimedialna przedstawiająca wydarzenia z roku 1918 oraz Bitwę Warszawską, montaż słowno – muzyczny oraz III Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali własne interpretacje mniej lub bardziej znanych utworów:

Klasa IA - „Rozkwitały pąki białych róż”
Klasa IB - „Piechota” – III miejsce
Klasa IIA - „ Legiony”
Klasa IIB - „Róża czerwono, biało kwitnie bez” – wyróżnienie
Klasa IIC - „Przybyli ułani” – wyróżnienie dla Jakuba Wiechety
Klasa IIIA – „Ej, dziewczyno” – II miejsce
Klasa IIIB – „ Ta Ziemia taka czysta” – I miejsce
Klasa IIIC – „ Biały krzyż”.

W dniu 11 listopada reprezentacja społeczności gimnazjalnej uczestniczyła w lokalnych uroczystościach, rozpoczętych Mszą św. w kościele parafialnym, po której złożono wieńce pod pomnikiem pomordowanych w Radwanowicach.
04.11.2010

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

ZARZĄDZENIE NR 7/2010 Z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2010 ROKU
W SPRAWIE USTALENIA DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD
ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W GIMNAZJUM
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ
W RUDAWIE W ROKU SZKOLNYM 2010/2011.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 w sprawie organizacji roku szkolnego par. 5. i par. 6. 1.

 1. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011:
  • 12 listopada 2010 r.
  • 7 stycznia 2011 r.
  • 5 kwietnia 2011 r.
  • 12 kwietnia 2011 r.
  • 13 kwietnia 2011 r.
  • 14 kwietnia 2011 r.
  • 2 maja 2011 r.
 2. W dniach ustalonych w punkcie 1. w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.
 3. Wychowawcy klas zobowiązani są do poinformowania Rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.
 4. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie internetowej szkoły i szkolnych tablicach ogłoszeń.
 5. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie
  Jadwiga Kołodzińska

14.10.2010

Dzień Edukacji Narodowej

Dzien Edukacji Narodowej W dniu 14 października 2010 roku społeczność Gimnazjum obchodziła podwójną uroczystość: Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której z humorem zaprezentowano życie szkolne a pierwszoklasiści przyrzekli być wzorowymi uczniami.
21.09.2010

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2010/11


23.09.2010 - 18:00
18.11.2010 - 17:00
27.01.2011
24.03.2011 - Dzień Otwarty
24.03.2011 - Spotkanie z rodzicami uczniów klas III
18.05.2011

W wyjątkowych przypadkach daty zebrań mogą ulec zmianie.
01.09.2010

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

W dniu 1 września 2010 roku w Gimnazjum w Rudawie powitano nowy rok szkolny. Nie da się ukryć, że nastąpił kres wakacji i należy poważnie myśleć o uczniowskich obowiązkach. Przypomniał je w przypowieści „Mistrz Profesor”. Podczas uroczystej akademii wspomniano również wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu laty, kiedy to „inny wrzesień” przyniósł cierpienie i walkę o wolność.
21.09.2010

Zebranie z rodzicami

W dniu 23.09.2010 o godz. 18:00 odbędzie się zebranie z rodzicami w gimnazjum, na które serdecznie zapraszają Dyrekcja Szkoły i nauczyciele.
16.06.2010

UWAGA! PODRĘCZNIKI!

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2010/2011 znajduje się tutaj.
07.05.2010

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 11.05.2010 w godzinach:
1700 - spotkanie z terapeutą i specjalistą ds. uzależnień w sali klasy Ia [I piętro] nt. Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem uzależnień i negatywnym wpływem rówieśników
1745 - spotkania rodziców z wychowawcami w klasach
1820 - spotkanie w sali klasy IIb [parter] w sprawie wyjazdu na Mazury

Po zebraniach klasowych konsultacje z nauczycielami.
19.04.2010

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Egzamin gimnazjalny w roku szkolnym 2009/2010:
część humanistyczna - 27 kwietnia 2010r
część matematyczno - przyrodnicza - 28 kwietnia 2010r
język angielski - 29 kwietnia 2010r

Uczniowie klas I i II nie przychodzą w tych dniach do szkoły.
10.04.2010

Ku pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku

"Każda śmierć staje się ofiarą, aby ożyli inni powołani do życia i do trudu w czasie, który Bóg im naznaczył." [Anna Kamieńska]
19.03.2010

Przez zabawę do wiedzy, czyli Dzień Otwarty w Gimnazjum


Tegoroczny Dzień Otwarty w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie odbył się 13 marca 2010r. Gości powitały Pani Dyrektor, mgr Jadwiga Kołodzińska i przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego, Sabina Firek, przedstawiając ofertę edukacyjną szkoły i osiągnięcia uczniów oraz życząc dobrej zabawy w czasie Dnia Otwartego. Poznawanie życia Gimnazjum rozpoczęło się od spektaklu teatralnego pt. „ Balladyna” w wersji współczesnej i niekoniecznie zgodnej z oryginalną fabułą. Goście zwiedzili szkołę, uczestnicząc w różnych zajęciach: było spotkanie z sobowtórem Henryka Sienkiewicza, film o jego pobycie w Rudawie, prezentacja multimedialna o Beethovenie. Goście mieli okazję rozwiązywać zagadki matematyczne, uczestniczyć w chemicznym show oraz zobaczyć „na żywo” przedstawicieli epok historycznych, począwszy od starożytności. Wiele emocji wzbudziły zajęcia plastyczne, podczas których można było stworzyć własne slajdy oraz program kabaretowo - muzyczny w języku angielskim, prowadzony przez Lady Gagę. Społeczność uczniowska Gimnazjum wykazała się wielką wiedzą, umiejętnościami i poczuciem humoru, współorganizując Dzień Otwarty.
01.03.2010

Dzień otwarty w Gimnazjum

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Gimnazjum zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 13.03.2010 w godz. 1000-1300

Plan Dnia Otwartego Szkoły
Klasa integracyjna
01.03.2010

Zebranie z rodzicami

W związku z rekolekcjami wielkopostnymi zebranie z rodzicami odbędzie się 23.03.2010. Harmonogram zebrania:

1700- spotkanie z rodzicami uczniów klas III: Omówienie wyników próbnych egzaminów gimnazjalnych. Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok 2010/2011 (doradca zawodowy) - sala geograficzna, parter.

1730- konsultacje dla rodziców uczniów
03.02.2010

Dyskoteka walentynkowa

W dniu 15 lutego 2010r. w godzinach 1700-2000 odbędzie się dyskoteka walentynkowa. Obowiązuje obuwie zamienne.
21.12.2009

I nastał czas kolędowania


W dniu 21 grudnia 2009 roku społeczność gimnazjalna spotkała się przy wigilijnym stole. Uroczystość rozpoczął występ gimnazjalistów, którzy pod kierunkiem Pani Barbary Buczek i Pani Jadwigi Miłek przygotowali spektakl pt. "Co się stało z pasterzami?". Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólna kolacja wigilijna.
17.11.2009

„Mam prawo zdobywać wiedzę i stawać się coraz lepszym...”


W dniu 16 listopada 2009r. społeczność Gimnazjum w Rudawie spotkała się z księdzem biskupem Józefem Guzdkiem. W czasie spotkania z uczniami ksiądz biskup podkreślił rolę „trzech domów”, czyli domu rodzinnego, kościoła i szkoły, w kształceniu i wychowaniu. Każdy powinien umieć „wykorzystać czas w szkole”, bo „szkoła jest ogromną szansą”. Podstawowym prawem ucznia jest zdobywanie wiedzy i stawanie się coraz lepszym. Warto doceniać wymagających nauczycieli, warto korzystać z ich mądrości i doświadczenia.

„Żeby wam się chciało chcieć” – powiedział na pożegnanie Szanowny Gość.
12.11.2009

Droga do Niepodległości

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły uczcili 91 rocznicę odzyskania niepodległości. W dniu 11 listopada przedstawiciele Gimnazjum uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Szkolna akademia natomiast odbyła się 12 listopada. Były wiersze, pokaz multimedialny i Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Konkurs Pieśni Patriotycznej, który w Gimnazjum odbywał się po raz drugi, udowodnił, że jeśli jest pomysł i zapał, to można sięgać po laury. W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu klas. Na scenie, gdzie stał „Biały Krzyż” spotkali się walczący o niepodległość w różnych czasach. „Przybyli ułani”, przeszła „Piechota” wraz z „Pierwsza Kadrową”, przejechali „Czterej pancerni”. Jeden z żołnierzy niósł „Serce w plecaku” a towarzyszyły mu „Siekiera, motyka”.

Jury po burzliwych obradach ogłosiło werdykt i nagrodziło zwycięzców:
I miejsce – klasa IIB ( „Siekiera motyka”)
II miejsce – klasa IIA ( „Serce w plecaku”)
III miejsce – klasa IIIB ( „Przybyli ułani pod okienko”)
Wyróżnienia: klasa IB ( „Biały krzyż”) i klasa IIIA ( „Pierwsza Kadrowa”).
10-11-2009

Zebranie z rodzicami

W dniu 17.11.2009 o godz. 1700 odbędą się spotkania wychowawców i nauczycieli z rodzicami uczniów gimnazjum.
15.10.2009

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych


W dniu 14 października 2009r. w Gimnazjum obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Już od samego rana trwały przygotowania do uroczystej akademii, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 w szkolnej hali sportowej. Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom. Dzień Edukacji Narodowej to również wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych, którzy, zgodnie z tradycją szkoły, przyrzekali, że będą kierować się rozumem, wytrwale dążyć do słusznych celów, rzetelnie wykonywać obowiązki uczniowskie. Należy zatem życzyć świeżo upieczonym gimnazjalistom, by pamiętali o tym, co ślubowali. Uroczystości uświetniły występy uczniów, wprawiając wszystkich w dobry humor.
11.10.2009

Zmiana organizacji zajęć 14 października 2009r.!!!

W dniu 14 października 2009r., w związku z Dniem Edukacji Narodowej, zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 11.30. Obiad ok. 11.15.
27.08.2009

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

godz. 8:00 - Msza święta w kościele parafialnym w Rudawie
godz. 9:00 - Uroczystości otwierające rok szkolny na sali gimnastycznej w Szkole w Rudawie
10.05.2009

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 7 mają br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

3 maja

Uczniowie po odśpiewaniu Hymnu Państwowego obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii powstania i znaczenia tej konsytuacji, przygotowaną przez uczniów klasy IIIB: Milana Witka i Patryka Siodłaka.
W drugiej części apelu znalazły się scenki odgrywane przez uczniów na które składały się wypowiedzi o tym ważnym dla Polaków dniu oraz utwory muzyczne wykonane przez nasz chór. Podczas przedstawienia uczniowie mogli podziwiać reprodukcje obrazów związane z tym okresem.
Apel był prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu.
13.04.2009

DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W RUDAWIE

W dniu 14 marca 2009r. w godzinach od 10 do 14 w Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Rudawie odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu szkołę odwiedziło 30 uczniów, 7 rodziców oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Zabierzów.
Głównym celem Dnia Otwartego było zapoznanie szóstoklasistów z ofertą edukacyjną Gimnazjum w Rudawie.
Zaproszeni goście oraz szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Rudawie, Nielepicach, Radwanowicach i Krzeszowicach mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne, pracownie przedmiotowe, zapoznać się z organizacją pracy szkoły oraz obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczniów Gimnazjum. Przedstawiono zapracowaną średniowieczną kobietę, przybliżono sylwetkę Henryka Sienkiewicza, podając przepis na zdobycie miliona dolarów, zwanego NOBLEM. Szóstoklasiści poznali metodę mnożenia na palcach, obejrzeli układ taneczny do piosenki w języku angielskim a także byli świadkami udanych eksperymentów chemicznych. Całość programu uzupełniały skecze: „ O tym, jak rycerz damę ratował ” i „ O tym, jak chłop smoka zabił ”.
Każdy uczeń-gość obdarowany został folderem o szkole, prospektem Szkolnego Ośrodka Kariery i słodyczami.
Społeczność uczniowska Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Rudawie z radością przyjmie do swego grona obecnych szóstoklasistów.
03.04.2009

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Egzamin gimnazjalny w tym roku szkolnym będzie trwał 3 dni:
część humanistyczna - 22 kwietnia 2009r
część matematyczno - przyrodnicza - 23 kwietnia 2009r
język angielski - 24 kwietnia 2009r