[dodaj]

Aktualności

16.11.2015

Zebranie z rodzicami

Dnia 19 listopada 2015r. (czwartek) o godzinie 16.45 odbędą się zebrania klasowe dla  Rodziców Naszych Gimnazjalistów,  po których można będzie indywidualnie porozmawiać z Nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy

09.11.2015

Patriotyczne śpiewanie

Społeczność Gimnazjum w Rudawie włącza się do ogólnopolskiej akcji "Rozśpiewana przerwa - patriotyczne śpiewanie", która odbędzie się w dniu 12.11.2015. Szczegóły na plakacie.

09.11.2015

Piękne święto listopadowe - Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2015r, to czas kiedy wolontariusze naszego Szkolnego Koła Wolontariatu, jak co roku, wzięli udział w sprzątaniu Cmentarza w Rudawie (opieka: p. Agata Chudzikiewicz) oraz kwestowali na Cmentarzu w Rakowicach (opieka p. Urszula Szeluch). Więcej zdjęć z tych akcji na naszym facebooku: https://www.facebook.com/Szkolne-Ko%C5%82o-Wolontariatu-850340171667349/

04.11.2015

Sukces naszych sportowców

31 października 2015r. na hali OSR w Zabierzowie odbyły się gminne zawody sportowe unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Udział wzięły trzy gimnazja z gminy. Rywalizacja dziewcząt: Zabierzów:Rudawa 0:4; Zabierzów:Rząska 2:1; Rząska:Rudawa 1:6; w rezultacie 1miejsce oraz awans do zawodów powiatowych wywalczyła reprezentacja dziewcząt z Rudawy (Kaja Adamczyk, Weronika Firek, Weronika Gędłek, Klaudia Jamrozik, Oliwia Jarzęcka, Wiktoria Jaworska, Karolina Kasprzyk, Anna Korbiel, Barbara Madeja, Zuzanna Tarnowska). 2 miejsce dziewczęta z Zabierzowa, 3 miejsce z Rząski. Rywalizacja chłopców: Zabierzów:Rudawa 0:1; Zabierzów:Rzaska 2:1; Rząska:Rudawa 0:6. Miejsce 1 i awans do powiatów - reprezentanci Rudawy (Natan Ciupek, Sebastian Dębski, Krzysztof Księżyc, Bartłomiej Mitoński, Maciej Pawlik, Michał Zawadziński, Jakub Ziemba), 2 miejsce Zabierzów, 3 miejsce Rząska.

Sukces sportowców Sukces sportowców
29.10.2015

Poduszka dla Maluszka

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza do włączenia się w naszą nowa, pierwszą w Krakowie AKCJĘ: "Poduszka dla Maluszka". To ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W akcji udział biorą uczniowie, którzy sami lub we współpracy z kimś zaprojektują i przygotowują poduszkę dla maluszka. Poduszkami dzielimy się podczas wizyt mikołajkowych i przy innych okolicznościach. Do tej pory udział w akcji wzięło 37 szkół i uzbierano 1397 poduszek, które rozdano dzieciom jako prezenty na oddziałach szpitalnych i w domach dziecka. Głównym miejscem pomocy były: Klinika Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Szpital Powiatowy w Oświęcimiu.

Inicjatywa ta bardzo poruszyła nasze serca i zapragnęliśmy przeprowadzić podobną akcję dla krakowskiego szpitala: Każdy kto chce, sam lub z kolegą / koleżanką / rodzicem / babcią czy swoim chłopakiem :) może zaprojektować i wykonać poduszkę dla maluszka. Wystarczy kupić najzwyklejszą poduszkę i na jej poszewce (dobrze aby można było ściągać do prania) namalować, wyszyć, przyszyć (tu jest dowolność) coś co sprawi, że to będzie Wasza Najpiękniejsza Poduszka dla Maluszka.

Wszystkie poduszki zbierzemy i 8 grudnia zawieziemy razem z św. Mikołajem na Oddział Dziecięcy krakowskiego Szpitala im. G. Narutowicza.

Honorowy Patronat nad naszą krakowską akcją objęła Wójt Gminy Zabierzów - Pani Elżbieta Burtan.

Do akcji zaprosiliśmy gimnazja z terenu naszej gminy a także osoby prywatne i organizacje.

ZAPRASZAMY.

KAŻDY MOŻE WŁĄCZYĆ SIĘ W TĘ AKCJĘ - uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele i wszystkie Osoby Dobrej Woli.

Poduszki zbieramy do 20 listopada 2015 w Szkolnym Ośrodku Kariery.

więcej informacji: http://www.poduszka.org
http://zabierzow.org.pl/2015/11/03/poduszka-dla-maluszka/

A.Chudzikiewicz

17.10.2015

ECO - warsztaty dla uczniów gimnazjum

16 października 2015r uczniowie wszystkich klas Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach ekologicznych, przeprowadzonych przez studentów AGH w Krakowie, w ramach kolejnej edycji Projektu Ec(H)o – environmental changes human obligation. Tematyka zajęć była dostosowana do zainteresowań uczniów i dotyczyła surowców mineralnych, a także obszarów chronionych NATURA 2000. Warsztaty uwzględniały w swoich treściach wpływ działalności człowieka na środowisko i wynikające z tego konsekwencje oraz podniosły świadomość ekologiczną młodzieży.

Przeprowadzenie warsztatów było możliwe dzięki współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Zielonki, Fundacji dla Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa.

17.10.2015

Poranek muzyczny w Więckowicach

W dniu 16 października 2015 grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Poranku Muzycznym dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach. Uczniowie wykonywali utwory muzyczne na instrumentach oraz śpiewali piosenki w różnych językach. Występ bardzo się podobał wszystkim podopiecznym, a uczniowie cieszyli się, że mogli sprawić radość innym ludziom.
U. Szeluch

Poranek Muzyczny

13.10.2015

Warsztaty plastyczne w Radwanowicach

W dniu 13 października odbyła się wycieczka do Ośrodka Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach na warsztaty plastyczne. Uczniowie naszego gimnazjum wraz z wychowankami Fundacji, pod okiem Pań plastyczek, w miłej i twórczej atmosferze wykonali różnorodne  kasztanowe ludziki i zwierzątka.
Takie imprezy pozwalają poznać i zrozumieć problemy innych ludzi, rozwinąć i rozbudzić  świadomość i chęć pomocy bliźnim, a wspólnie spędzony czas inspirował do coraz to nowych pomysłów.
U. Szeluch

Warsztaty plastyczne

10.10.2015

Gminne zawody w halowej piłce nożnej

10 października na hali sportowej OSR w Zabierzowie odbyły się gminne zawody sportowe halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady 2015/2016. Udział wzięły wszystkie trzy gimnazja z gminy. Zgodnie z tegorocznymi przepisami SZS na zawodach halówki obowiązuje zakaz udziału zawodników z licencjami piłki nożnej, halowej i futsalowej. Wśród dziewcząt 1m G. Zabierzów, 2m G. Rudawa (nasza reprezentacja w składzie: Kaja Adamczyk, Weronika Firek, Oliwia Jarzęcka, Barbara Madeja, Karolina Pietruszka, Wiktoria Przybylska, Zuzanna Tarnowska) , 3m G. Rząska. Wśród chłopców 1m G. Rząska, 2m G. Zabierzów, 3m G. Rudawa (reprezentacja w składzie: Natan Ciupek, Karol Karcz, Kamil Łazowy, Eryk Setkowicz, Jakub Siodłak, Maciej Zając). Zespoły z pierwszych miejsc awansowały do kolejnego etapu - zawodów powiatowych.

Gratulujemy wszystkim, życzymy powodzenia!

Gminne zawody - piłka halowa

06.10.2015

Gminne biegi przełajowe

3 października odbyły się w Rudawie gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców gimnazjów.

Dziewczęta z gimnazjów rocznik 2000 i młodsze - 1000m;
rocznik 2002: 1m - Gertruda Józefczyk G. Rząska, 2m - Zosia Zielińska G. Zabierzów, 3m - Wiktoria Jaworska G. Rudawa;
rocznik 2001: 1m - Oliwia Jarzęcka G. Rudawa, 2m - Zuzanna Turakiewicz G. Zabierzów, 3m - Magdalena Nowak G. Rudawa;
rocznik 2000: 1m - Klaudia Jamrozik G. Rudawa, 2m - Justyna Sotwin G. Rząska, 3m - Dominika Rusin G. Rząska.
Chłopcy z gimnazjów rocznik 2000 i młodsi - 1500m;
rocznik 2002: 1m - Wiktor Stachura G. Rząska, 2m - Adrian Pieprzak G. Rząska, 3m - Jan Łagosz G. Rudawa;
rocznik 2001: 1m - Bartek Knap G. Zabierzów, 2m - Filip Baryła G. Zabierzów, 3m - Mateusz Wygoda G. Rząska;
rocznik 2000: 1m - Filip Grucela G. Zabierzów, 2m - Dominik Turakiewicz G. Zabierzów, 3m - Konrad Tyński G. Zabierzów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Biegi przełajowe
Biegi przełajowe
Biegi przełajowe

Pokaż starsze wpisy