[dodaj]

Aktualności

25.03.2018

Ogólnopolski Konkurs „Parki Krajobrazowe Polski”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Rudawie, wzorem lat ubiegłych, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zgodnie z regulaminem czworo uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym - reprezentowało szkołę, a jednocześnie wybrany park krajobrazowy na kolejnym etapie. Nasza drużyna zakwalifikowała się bezpośrednio do 3 etapu – tzw. parkowego, który odbył się w dniu 01.03.2018r. w Krakowie. Uczestniczyło w nim 8 gimnazjów, reprezentujących Tenczyński P.K., Dłubniański P.K. i P.K. Dolinki Krakowskie. Uczniowie pisali test złożony z 15 pytań ogólnych z zakresu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz 10 pytań dotyczących sześciu najbliższych parków krajobrazowych, tworzących tzw. pierścień jurajski. Wyniki poszczególnych członków drużyny były sumowane, co było podstawą do wyłonienia zwycięzców konkursu. Przyznano tylko pierwsze miejsca dla reprezentantów poszczególnych parków krajobrazowych, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Nasza szkolna drużyna w składzie: Filip Kubin z kl. IIIA , Wiktoria Jaroń, Filip Marek oraz Jan Łagosz z kl.IIIB została wyróżniona wraz z innymi uczestnikami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i gry edukacyjne, które z pewnością były miłą rekompensatą za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek. Uczniowie mieli także okazję do wspólnych rozmów i integracji w miłej atmosferze, jaką stworzyli organizatorzy.


19.03.2018

Dzień Otwarty dla Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej

Informujemy o wywiadówce dla rodziców, która odbędzie się 22 marca 2018r. (czwartek). Rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali klasy IIIA (piętro).

W planie:
1. zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją
egzaminów w tym roku szkolnym,
2. przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,
3. konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.

Rodziców uczniów z pozostałych klas zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz. 17.00–19.00.

Serdecznie zapraszamy.

23.01.2018

Zebranie z Rodzicami

Dnia 25 stycznia 2018r. (czwartek) odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.
- godz. 16.30 – Oddziały Przedszkolne, klasy I-III
- godz. 18.00 – kl.IV-VII, klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy

05.12.2017

Warsztaty plastyczne w Radwanowicach

W dniu 15.11.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Warsztatach Plastycznych w Ośrodku Fundacji w Radwanowicach.


05.12.2017

Wicemistrzowie powiatu w szachach drużynowych

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w szachach drużynowych odbyły się 13.11.2017 r. w Skawinie. Naszą szkołę reprezentowali: Ślęzak Patrycja, Szczurek Krzysztof, Cybula Piotr oraz Raźny Franciszek. Po wyrównanej walce z drużyną gospodarzy, nasi reprezentanci zajęli w zawodach II miejsce.

Serdecznie gratulujemy !


05.12.2017

Moja Ojczyzna - wolność w kolorach

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: "Moja ojczyzna – wolność w kolorach", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 19 prac uczniów z KL II - III gimnazjum, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 XI 2017 w Domu Kultury w Zabierzowie w trakcie uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc: Weronika Goraj z klasy IIb zajęła I miejsce, natomiast III miejsce ekzekwo zajęły: Katarzyna Faliszek z klasy IIc oraz Wiktoria Karcz z klasy IIc. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.


05.12.2017

Z wizytą w Więckowicach

Dnia 7 listopada w jesienne przedpołudnie uczniowie Naszej Szkoły sprawili radość mieszkańcom DPS w Więckowicach przedstawiając program słowno-muzyczny, który przygotowała p. Urszula Szeluch. Występy uczniów bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa.12.11.2017

Zebranie z Rodzicami 16.11.2017

Godz. 16:30: zebranie z Rodzicami kl. 0-III zapoczątkowane szkoleniem "Komunikacja rodziców z dziećmi"


Godz. 18:00: zebranie z Rodzicami klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych zapoczątkowane szkoleniem "Komunikacja rodziców z dziećmi"


Godz. 17:30: spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców

18.10.2017

Mistrzowie gminy w halowej piłce nożnej

Rok szkolny 2017/18 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zwycięstwem w gminnych zawodach halowej piłki nożnej. Reprezentacja szkoły wystąpiła w następującym składzie:

- dziewczęta: Gędłek Wiktoria, Sumera Weronika, Stryjak Marcelina, Kaczmarczyk Julia, Łabuzek Marta, Jaroń Wiktoria, Dulewicz Aleksandra

- chłopcy: Dziedzic Krystian, Karcz Karol, Mucha Konrad, Migdał Jakub, Jamrozik Jakub, Siudek Łukasz, Ziemba Michał

Gminę Zabierzów dziewczęta reprezentowały w zawodach powiatowych zajmując V miejsce. Chłopcy w zawodach uczestniczyć będą 19.10.2017.

 

Serdecznie gratulujemy!


17.09.2017

Zebranie z Rodzicami

Dnia 21 września 2017r. (czwartek) odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.

  • godz. 17.00 – Oddziały Przedszkolne, klasy I-III
  • godz. 18.30 – kl.IV-VII, klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy

Pokaż starsze wpisy