[dodaj]

Aktualności

16.02.2017

Targi Edukacyjne w Rudawie

Zapraszamy uczniów z całej Gminy Zabierzów, rodziców, absolwentów i naszych przyjaciół. Warsztaty dla naszych uczniów poprowadzą: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacja im.Brata Alberta, Alma Spei - hospicjum domowe dla dzieci i Polska Akcja Humanitarna (PAH).


11.02.2017

Kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 15 stycznia grupa naszych wolontariuszy (15 osób) pod opieką p. U. Szeluch kwestowała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy ze byliście z nami. Razem zebraliśmy: 4066,37 zł22.01.2017

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 26 stycznia (czwartek) 2017r. o godz. 18.00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów

Serdecznie zapraszamy

22.01.2017

Zwycięstwo Ucznia Zespołu Szkół w Rudawie w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach

Podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, odbywających się w dniach 08.01-15.01 2017 w Poroninie, Krzysztof Szczurek, uczeń klasy I Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii chłopców do lat 15!

Organizatorem zawodów na zlecenie PZSZach był UKS przy SP 8 Chrzanów. W zawodach brało udział 136 zawodników reprezentujących szkoły z całej Polski. W trakcie 7-dniowego turnieju rozgrywanego na dystansie 9 rund tempem 60’+30” Krzysztof zdobył 8 punktów (siedem zwycięstw i dwa remisy) zostawiając rywali w pokonanym polu. Uzyskał również II klasę sportową i prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Szkół, które odbędą się w dniach 21.04-01.05 2017 w Jassy w Rumunii.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski Szkół w Poroninie nie byłby możliwy bez wsparcia Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie oraz Dyrektor GZEAS w Zabierzowie, która udostępniła środki na pokrycie kosztów udziału Krzysztofa w zawodach. Składam serdeczne podziękowania za okazane wsparcie i przychylność wobec uczniów mogących rozwijać swoje talenty i zainteresowania a jednocześnie przynosić chlubę swoim placówkom!

Katarzyna Szczurek31.12.2016

Konkurs plastyczny "Osobliwy dom zabawek"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: "Osobliwy dom zabawek", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 XII 2016 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyjątkowej nagrody Grand Prix w kat. Gimnazjum, którą otrzymała nasza uczennica Anna Baster z klasy IIIa. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2017, promującego "młode talenty" z Gminy Zabierzów oraz Zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.31.12.2016

Świąteczny Kiermasz Fundacji Mimo Wszystko

Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły, przygotowali ozdoby (świeczki zdobione techniką decoupage) na Świąteczny Kiermasz Fundacji Mimo Wszystko:11.12.2016

Grudniowa niespodzianka

W tym roku, po raz kolejny nasza szkoła przygotowała paczkę dla rodziny z gminy Zabierzów w ramach akcji Grudniowa Niespodzianka.


11.12.2016

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Rudawie i Rząsce z Gwiazdkową Poduszką u dzieci w szpitalu

W dniu 6.12.2016 roku w ramach akcji „Gwiazdkowa Poduszka” wolontariusze wraz ze św. Mikołajem odwiedzili Szpital im. G. Narutowicza. Obecność Mikołaja, Anioła i Księżniczki Gabi wzbudziła dużą sensację już w holu szpitala. Niektórzy dorośli zapewniali, że też byli grzeczni. Pacjentom, pracownikom i odwiedzającym szpital rozdawaliśmy słodkości. W takim radosnym nastroju dotarliśmy na oddział dziecięcy, gdzie czekały na nas dzieci i personel. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wykonaną własnoręcznie przez uczniów poduszkę. Była radość i łzy wzruszenia. Zdjęcie z naszym Mikołajem chcieli mieć nie tylko mali pacjenci, ale też pielęgniarki i lekarze.

To wielka przyjemność widzieć, jak małe dzieci czekają na św. Mikołaja, choć jego widok w szpitalu wzbudził uśmiech także u niejednego dorosłego. Radość i uśmiech najmłodszych pacjentów to zachęta dla nas, aby akcja rozwijała się z roku na rok.

W tym roku uzbieraliśmy ponad 160 nowych, a także samodzielnie wykonanych poduszek. Do akcji włączyli się: Zespół Szkół w Rudawie, Zespół Szkół w Rząsce, Klub Kultury Mydlniki, klasa II d ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie oraz Prywatne Przedszkole św. Franciszka w Krakowie. Ponad 90 nowych poduszek trafiło do dzieci z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu, a około 50 przytulanek trafi jeszcze do Domu Samotnej Matki.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, przyjaciołom oraz Wójtowi Gminy Zabierzów, Pani Elżbiecie Burtan, która objęła Honorowy Patronat nad tą akcją.

Agata Chudzikiewicz11.12.2016

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Pomocna dłoń"

Rok 2016/2017 jest ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rokiem wolontariatu.
Szczególnie więc, w tym roku promujemy i popularyzujemy idee pomagania.
Nasz konkurs "Pomocną dłoń" wygrali:
I miejsce – Gloria Radwan kl. IIa
Wyróżnienie: Weronika Skorus – Kl. IIIb i Kinga Kopońska – kl. VIb.11.12.2016

Międzynarodowy dzień wolontariatu

5 grudnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Spotkanie rozpoczęliśmy filmem o naszych wolontariuszach, autorstwa pani Joanny Adamik i pani Katarzyny Katarzyńskiej z Redakcji Katolickiej im. Ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków. Film był emitowany w tym roku w TV, opowiadał o akcji „Poduszka dla maluszka”, którą organizowaliśmy w tamtym roku w dla chorych dzieci w szpitalach. Następnie prezentowaliśmy pozostałe nasze akcje w których jako Szkolne Koło Wolontariatu bierzemy co roku udział. Na końcu rozdaliśmy podziękowania dla najbardziej wyróżniających się wolontariuszy oraz nauczycieli, którzy pełnią rolę opiekunów poszczególnych akcji. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom z naszego gimnazjum, za Wasze wsparcie i udział w akcjach organizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.Pokaż starsze wpisy