[dodaj]

Aktualności

27.11.2016

Spotkanie z Sienkiewiczem w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie

18 listopada 2016r. odbyła się uroczystość mająca na celu uczczenie stulecia śmierci Henryka Sienkiewicza, patrona Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie. Przybyli na nią mieszkańcy wsi Rudawa oraz zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Zabierzów, Pani Elżbieta Burtan, Proboszcz Parafii Rudawa, Andrzej Badura, Sołtys i Rada Sołecka Rudawy, Radni Rudawy, Sołtys Niegoszowic, Redaktor Naczelny Znad Rudawy Witold Ślusarski, Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie Jadwiga Kołodzińska oraz przedstawiciele organizacji działających na terenie Rudawy. Program artystyczny objął przedstawienie dokonań gimnazjalistów związanych z postacią patrona w czasie siedemnastu lat istnienia szkoły, takich jak nakręcenie filmu o pobycie pisarza w naszej miejscowości w 1908roku, a także nagrodzonych podczas ogólnopolskich konkursów prezentacji i publikacji.

Uczniowie zaprezentowali fragmenty biografii noblisty oraz wybranych wypowiedzi i utworów artysty. Goście mogli poznać mniej znane epizody z prywatnego życia pisarza jak również dowiedzieć się na przykład, że ogromna popularność listów Sienkiewicza publikowanych w „Gazecie Polskiej” uchroniła pismo od upadku. Niewątpliwie najwięcej emocji dostarczyła widzom scena przedstawiająca Zagłobę podstępem nakłaniającego Michała Wołodyjowskiego do opuszczenia klasztoru. Atrakcyjności scenom dodały stroje z epoki oraz komentarz muzyczny - utwory fortepianowe oraz tradycyjne pieśni wykonane przez uczniów i absolwentów.

Spektakl został nagrodzony przez publiczność owacjami na stojąco. Dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu przygotowane były napoje oraz słodki poczęstunek. Spektakl przygotowały: Beata Żurakowska-Wilewska, Jadwiga Miłek, Aldona Danielak, Małgorzata Wojtowicz, Małgorzata Góralczyk, Sławomir Kurek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania spotkania.

Jadwiga Miłek
Beata Żurakowska-Wilewska


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.


27.11.2016

Turniej tenisa stołowego

Reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum w składzie Kaja Adamczyk, Karolina Rudzka, Weronika Gędłek, 29 października br. wygrała turniej gminny tenisa stołowego - drużynowo i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. 16 listopada br. dziewczęta zagrały w turnieju powiatowym (11 drużyn), gdzie zajęły również pierwsze miejsce. Turniej rejonowy okazał się trudniejszy, rywalizację zakończyły na czwartym miejscu. Gratulujemy!21.11.2016

Gwiazdkowa poduszka

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca UCZNIÓW, RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ do udziału w naszej Akcji.


15.11.2016

Wicemistrzowie powiatu w unihokeju

04.11.2016 reprezentacja chłopców z Gimnazjum w Rudawie uczestniczyła w zawodach powiatowych w unihokeju. Drużyna w składzie: Bogacz Jakub, Dębski Sebastian, Dziedzic Krystian, Karcz Karol, Mitoński Bartłomiej, Moń Robert, Mostowik Michał, Zawadziński Michał zajęła drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!


13.11.2016

Spotkanie z Sienkiewiczem

10.11.2016

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 17 listopada (czwartek) 2016r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów.


Serdecznie zapraszamy

01.11.2016

Kwesta na Rakowicach

W dniu 31.10.2016 - 11 uczniow naszego gimnazjum brało udział w kweście na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza.

Urszula Szeluch


01.11.2016

Warsztaty w Radwanowicach

W dniu 26.10.2016 grupa uczniów odwiedzila Fundację w Radwanowicach i uczestnicząc w warsztach wspólnie z podopiecznymi wykonywali ozdoby i kartki świąteczne.

Urszula Szeluch01.11.2016

Dzień chłopaka

Z okazji dnia chłopaka w dniu 30.09.2016 Samorząd Szkolny przygotowal program, w którym uczniowie naszej szkoły malowali koleżankom paznokcie, zaplatali warkocze, oraz siłowali się "na rękę". Zabawa była znakomita a na uczestników czekały liczne nagrody.

Urszula Szeluch01.11.2016

Sprzątanie cmentarza w Rudawie

Dnia 26.10.2016 grupa 16 wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła udział w sprzątaniu Cmentarza w Rudawie..Taką akcję przeprowadzamy co roku przed Wszystkimi Świętymi. Obszarem naszych porządków (grabienia liści, zamiatania itp) jest teren na końcu cmentarza z maleńkimi nagrobkami. W tym roku zaskoczyła nas ilość liści, ale daliśmy rade :-) Jak co roku, naszą akcje wsparła p. Marciniec udostępniając nam narzędzia do pracy - DZIĘKUJEMY!!!!

Agata ChudzikiewiczPokaż starsze wpisy