[dodaj]

Aktualności

27.08.2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 w dniu 1 września według harmonogramu:

godz. 8.00 - Msza św.  

godz. 9.00 - uroczystości w szkole.

26.06.2015

Szkolny zestaw podręczników na rok 2015/2016

Zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016 dostępny jest pod adresem: http://gimrudawa.zabierzow.org.pl/PDF/ZestawPodrecznikow2015-2016.pdf.

26.06.2015

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 25 czerwca 2015 r. młodzież gimnazjalna spotkała się z Panem Wojciechem Korzonkiem, którego pasją są podróże i fotografia. Trwająca ponad dwie godziny prelekcja przybliżyła uczniom krajobraz wysokogórski Himalajów i Andów. Opowieść o górach, wspinaczkach, życiu ludności tubylczej przedstawiona ciekawie i z humorem oraz wzbogacona wspaniałymi zdjęciami i filmami okazała się fascynującą lekcją geografii. Dziękujemy i życzymy Panu Wojciechowi wielu udanych wypraw.

Spotkanie z podróżnikiem
Spotkanie z podróżnikiem

26.06.2015

"Kopciuszek" w przedszkolu

W dniu 2.06.2015 uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum przedstawili bajkę " Kopciuszek" w języku angielskim dla dzieci z Przedszkola katolickiego w Rudawie. Przedstawienie bardzo się podobało.
Urszula Szeluch

Kopciuszek
Kopciuszek

26.06.2015

Losy Polaków na Syberii

W dniu 3.06.2015 dla uczniów naszego Gimnazjum odbyła się prelekcja z pokazem slaidów na temat tragicznych losów Polaków wywwiezionych na Sybir w czasie II wojny Światowej w latach 1940-1943 r Prelekcja została przedstawiona przez potomków wywiezionych Polaków i urodzonych już na Syberii.
Urszula Szeluch

Prelekcja Syberia
Prelekcja Syberia

18.06.2015

Gminny konkurs plastyczny "Przedziwny ogród"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:"Przedziwny ogród", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 40 prac uczniów z KL I­III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 31 V 2015 na rynku w Zabierzowie w trakcie obchodów Gminnego Dnia Dziecka. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: II miejsce zajęła Barbara Madeja z KL IIA, natomiast III miejsce otrzymała Maja Włodarczak z KL IIA. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, którą można było podziwiać w trakcie uroczystości rozdania nagród.
Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Konkurs
Konkurs
Konkurs

12.06.2015

Spotkanie literacko-artystyczne w "Kawiarence Literackiej"

W dniu 28 maj 2015 roku w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie odbyło się spotkanie literacko - artystyczne w „Kawiarence Literackiej”. Uczniowie klasy IB przestawili swoim rodzicom i zaproszonym gościom program literacko-artystyczny. Spotkanie to, było zwieńczeniem działań biblioteki szkolnej w ramach programu promowania i rozwijania czytelnictwa wśród uczniów. Gimnazjaliści zaprezentowali ciekawostki z życia: Gabrieli Zapolskiej, Antonimy Domańskiej, Lucjana Rydla i Alberta Einsteina wcielając się w ich postacie i w niektórych bohaterów ich utworów. Publiczność żywo reagowała śmiechem na przedstawioną scenę z dramatu „Moralność pani Dulskiej”.
Zaangażowanie i zdyscyplinowanie uczniów zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami i zachętami do kontynuowania tego rodzaju spotkań.

W kawiarence literackiej
W kawiarence literackiej

18.05.2015

Sztafetowe biegi przełajowe

16 maja 2015r. odbyły się w Rudawie gminne sztafetowe biegi przełajowe. Udział wzięły reprezentacje dziewcząt i chłopców szkól podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy. Gimnazja- dystans dla dziewcząt 10x800m, dla chłopców 10x1000m.
Gimnazjum - dziewczęta: 1m - Gim. Rudawa, 2m - Gim. Zabierzów, 3m - Gim. Rząska. Nasza reprezentacja za zwycięstwo została nagrodzona statuetką, dyplomem oraz medalami.
Gimnazjum - chłopcy: 1m - Gim. Zabierzów, 2m - Gim. Rudawa, 3m - Gim. Rząska.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Biegi przełajowe
Biegi przełajowe

14.05.2015

Wycieczka przyrodnicza do Krakowa

W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Ziemi młodzież naszego gimnazjum w dniu 13.05.2015 zwiedziła Muzeum Przyrodnicze i Ogród Botaniczny w Krakowie. W muzeum mieliśmy okazję zobaczyć las tropikalny, wiele wspaniałych okazów flory i fauny oraz skamieniałości, minerały i skały. Ogród botaniczny przywitał nas pełną paletą barw i harmonią zapachów, jak na maj przystało. Ciesząc oko i węch, spacerowaliśmy alejkami, podziwiając bogactwo krajowych i egzotycznych roślin.

Gminne zawody w piłce nożnej

14.05.2015

Gminne zawody w piłce nożnej

9 maja 2015r. na orliku w Zabierzowie odbył się turniej piłki nożnej "6-ki" dziewcząt i chłopców z gimnazjów naszej gminy. Wśród dziewcząt 1-sze miejsce wywalczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie Klaudia Jamrozik, Barbara Madeja, Magdalena Miśkowiec, Wiktoria Hajduk, Magdalena Woźniak, Oliwia Jarzęcka, Natalia Kasprzyk, Kaja Adamczyk, Marta Furtak. Miejsce 2-gie zajęły dziewczęta z Zabierzowa, 3-cie z Rząski. Chłopcy walczyli o kwalifikacje do zawodów powiatowych, które odbędą się 13 maja br. w Ochojnie. Uzyskała ją drużyna z GImnazjum w Zabierzowie. Miejsce 2-gie Rząska, 3-cie reprezentacja Rudawy. Gratulujemy! Gminne zawody w piłce nożnej
Gminne zawody w piłce nożnej

Pokaż starsze wpisy