[dodaj]

Aktualności

16.05.2017

Spotkanie z kierowcą rajdowym

4.05.2017 odbyła się lekcja zawodoznawcza z polskim kierowcą rajdowym panem Janem Chmielewskim. Dziękujemy za ciekawą prezentację!


16.05.2017

Wycieczka zawodoznawcza

27.04.2017 odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice-Kraków. Mieliśmy okazję poznać lotnisko jako miejsce pracy wielu osób oraz poznaliśmy zasady odprawy biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowała p.U.Szeluch i p.A.Chudzikiewicz.


07.05.2017

Trzecie miejsce w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W dniu 26 kwietnia 2017r. odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w Zielonkach. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali: Julia Figurny (rezerwowa, klasa IIA), Karolina Kasprzyk (klasa IIIA), Maciej Zając (klasa IIB) i Michał Zawadziński (klasa IIIB). Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i przepisów o ruchu drogowym. Umiejętności jazdy na rowerze, ze względu na deszczową pogodę, nie udało im się zaprezentować. W efekcie nasi uczniowie uplasowali się na trzecim miejscu. Gratulujemy wyniku i rozległej wiedzy. (C. Rokicki)


27.04.2017

Zebranie z rodzicami

W dniu 17 maja 2017r. (środa) o godzinie 17:00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów, po których można będzie indywidualnie porozmawiać z Nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy

27.04.2017

Ogólnopolski Konkurs dla szkół - Szkolny Klub Wolontariatu - podsumowanie

W okresie od 29 września 2016 r. do 30 marca 2017 r. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół pod nazwą Szkolny Klub Wolontariatu. Organizatorem konkursu było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach konkursu wykonaliśmy 8 zadań promujących działania wolontariatu w naszej szkole m.in.: zorganizowaliśmy konkurs "Pomocna dłoń"; przeszkoliliśmy wszystkie klasy na temat tego czym jest i czym nie jest wolontariat; zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu nagradzając naszych wolontariuszy i opiekunów akcji; wzięliśmy udział w kilku lokalnych i ogólnopolskich akcjach charytatywnych; zorganizowaliśmy warsztaty z zaprzyjaźnionymi fundacjami. Ponadto koordynator wolontariatu wziął udział w kursie on-line rozwijającym kompetencje prowadzenia szkolnego klubu wolontariatu. Udział w konkursie zainspirował nasze Szkolne Koło Wolontariatu do nowych wyzwań i działań. Szkoła zdobyła tytuł i Certyfikat SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU.


17.04.2017

Daty rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych - Małopolska


17.04.2017

62. Konkurs Recytatorski

7 marca 2017 roku w Samorządowoym centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbył się Gminny Etap 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wysokie miejsca w kategorii gimnazjum zdobyli nasi uczniowie:

- Jakub Nęcka - kl. Ia (II miejsce)

- Wiktoria Jaworska - kl. IIa (III miejsce)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Laureaci etapu gminnego wzięli udział w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 24 marca w Dworze w Mogilanach.

 


06.04.2017

Jakub Nęcka Mistrzem Pięknego Czytania w 2017 roku

Tradycyjnie od lat w naszym gimnazjum w styczniu przeprowadzane są szkolne eliminacje Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. W tym roku uczniowie mieli bardzo duże możliwości w wyborze fragmentu, który chcieliby zaprezentować. Tekst miał być związany z Krakowem poprzez swoją treść lub osobę twórcy. Jury oceniało interpretację tekstu, dykcję oraz obowiązujący limit czasowy.

Wybór nie był łatwy najlepiej swoje umiejętności głośnego czytania zaprezentowali: Jakub Nęcka z kl. 1a i Klaudia Kozera z kl. 3a. Oni to, w dniu 8 marca 2017 roku, reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim Konkursu w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Jury konkursowe po przesłuchaniu 68 gimnazjalistów z Małopolski, przyznało tytuł Mistrza Pięknego Czytania Jakubowi Nęcka za zaprezentowanie fragmentu prozy Stanisława Mrożka Uczeń uczestniczył w uroczystej gali podczas, której wręczono dyplomy i nagrody. Dodatkową atrakcją uroczystości i nagrodą dla Mistrzów Pięknego Czytania w swoich kategoriach było przeczytanie gościom wybranych prz4ez siebie fragmentów. Bardzo cieszy nas fakt, że to podczas jubileuszowej X edycji Konkursu uczeń Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie został Mistrzem Pięknego Czytania.

Beata Żurakowska-Wilewska06.04.2017

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Uczennica Kaja Adamczyk z Gimnazjum z Zespołu Szkół w Rudawie zajęła 3 Miejsce w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Gratulujemy
U. Szeluch


02.04.2017

17 Konkurs Poezji Obcojęzycznej

9 marca w XX LO w Krakowie odbyły się przesłuchania uczestników z 39 szkół gimnazjalnych zgłoszonych do konkursu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Sylwia Setkowicz (IIA), Anna Baster (IIIA) i Weronika Skorus (IIIB). Dziewczęta zaprezentowały się wspaniale, wszystkie trzy zakwalifikowały się do finału, który odbył się 21 marca.

W finale konkursu I miejsce w kategorii Poezji Niemieckojęzycznej zdobyła Anna Baster recytująca wiersz „Heidenröslein“ (J.W. von Goethe), miejsce III w tej samej kategorii zajęła Weronika Skorus prezentująca wiersz „Sachliche Romanze” (E. Kästner).

Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Anna WielebaPokaż starsze wpisy