[dodaj]

Aktualności

28.04.2016

Na szlakach kultury

Biblioteka Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie uczestniczyła w okresie od 29 października 2015 roku do 21 marca 2016 roku w konkursie "Biblioteka – szkolne centrum kultury" koordynowanym przez Studium Prawa Europejskiego. W tym czasie nauczyciel bibliotekarz ukończył kurs e-learningowy pt: "Biblioteka – szkolne centrum kultury" i przeprowadził wymagane przez organizatora konkursy:

  1. Konkurs na ilustrację okładki do wybranej książki.
  2. Konkurs na napisanie recenzji ulubionej książki.
  3. Konkurs czytelniczy ze znajomości treści książek. Pozycje książkowe wybierali uczniowie wspólnie z bibliotekarzem.
  4. Konkurs na porównanie wybranej lektury szkolnej i jej adaptacji filmowej lub teatralnej.
  5. Konkurs literacko-plastyczny na napisanie opowiadania i opatrzenia go ilustracjami.
  6. "Moje zakończenie" – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki lub opowiadania. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu oraz prac pisemnych uczniów przesłanych do jury konkursu.
  7. Konkurs na ulubioną scenkę teatralną z wybranej lektury.

Prace konkursowe oceniane były przez jury w składzie: mgr Barbara Buczek, mgr Jadwiga Miłek, mgr Maria Rochon i mgr Beata Żurakowska-Wilewska.
Wyniki konkursów, sprawozdania z ich przeprowadzenia oraz najlepsze prace były sukcesywnie przesyłane do oceny przez jury konkursowe Studium Prawa Europejskiego. Na ich podstawie Biblioteka Gimnazjum otrzymała tytuł: "Biblioteka – szkolne centrum kultury"

Beata Żurakowska-Wilewska

14.04.2016

Uwaga! Zmiana terminu zebrania z rodzicami

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum odbędzie się w dniu 18.05.2016r (środa)

13.03.2016

Apel z okazji Święta Żołnierzy Niezłomnych

29 lutego 2016r. uczniowie klas drugich gimnazjum w Rudawie przygotowali apel z okazji Święta Żołnierzy Niezłomnych. Uczniowie przedstawili prezentację o wybranych żołnierzach wyklętych: Zygmuncie Szendzielarzu ps. Łupaszka, Danucie Siedzikównej ps. Inka, Witoldzie Pileckim ps.Witold , Łukaszu Cieplińskim ps. Pług. Zaśpiewano również pieśni upamiętniające odwagę, mądrość i poświęcenie bohaterów.
Opiekę nad przygotowaniem apelu sprawowały: Małgorzata Wójtowicz i Aldona Danielak.


06.03.2016

Dzień Otwarty dla Rodziców Gimnazjalistów - 10.03.2016

Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali chemicznej (piętro, kl. IA). W planie:

  1. zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją egzaminów w tym roku,
  2. przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,
  3. konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.
Rodziców z klas pierwszych i drugich zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz.17.00 – 19.00.

06.03.2016

Wycieczka Zawodoznawcza - Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II – Balice

Dnia 3.03.2016r w ramach lekcji z języka angielskiego i orientacji zawodowej wzięliśmy udział w wycieczce na Lotnisko w Balicach pt „Zawody na lotnisku” Spotkanie rozpoczęło od prezentacji multimedialnej, w której zapoznano nas z najważniejszymi dla pasażerów miejscami portu w Balicach. Następnie dowiedzieliśmy się jak wygląda praca na lotnisku i jakie są zawody osób zatrudnionych na Balicach. I tak poznaliśmy zadania: marszałka (z ang. marshaller), kontrolera ruchu lotniczego, agenta handlingowego, ochroniarza Służby Ochrony Lotniska oraz funkcjonariusza Straży Granicznej. Prezentacja odbywała się w języku angielskim, więc dodatkowo mieliśmy okazję szlifować słownictwo związane z podróżami samolotem oraz zdobyć drobne nagrody w mini-konkursie:-)

Podczas zwiedzania lotniska zapoznano nas z czynnościami wykonywanymi przez obsługę naziemną oraz załogę pokładową statków powietrznych. Praca na lotnisku choć fascynująca, wymaga nie tylko znajomości języków obcych i kompetencji interpersonalnych ale zaangażowania i dużej odpowiedzialności za innych!

Opiekunowie naszej wycieczki: p. Agata Chudzikiewicz (doradca zawodowy) i p.Urszula Szeluch (nauczyciel języka angielskiego)
17.02.2016

Dzień Otwarty w Gimnazjum z Oddziałam Integracyjnymi w Rudawie

20 lutego 2016r odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodnicząca szkoły Maja Włodarczak przedstawiała program całej imprezy. Rozpoczęliśmy sceną ze sztuki "Moralność pani Dulskiej" w wykonaniu uczniów klas II. Następnie zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak na zajęciach plastycznych można było wykonać projekt i ozdobić wybrany przedmiot techniką decoupage, w sali historycznej mogliśmy zobaczyć modę polską lat XX a w pracowni biologicznej krótkie zajęcia i pokaz pt „Oczom nie wierzę”. W sali chemicznej zgłębialiśmy tajniki mieszania różnych substancji - cieczy i gazów. Z kolei w sali językowej czekały na chętnych quizy i zagadki językowe. W sali geograficznej można było zobaczyć interesującą prezentację pt: Kosmiczna podróż. Całość zakończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki i pracowni multimedialnej.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
18.02.2016

Nasze gimnazjum

W dniu 20.02.2016 zapraszamy na Dzień Otwarty naszego gimnazjum. Zobaczcie prezentację.

17.02.2016

Piłka ręczna dziewcząt i chłopców

Dnia 06.02.2016 odbył się gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Madeja Barbara, Jamrozik Klaudia, Jarzęcka Oliwia, Jaworska Wiktoria, Korbiel Anna, Łabuzek Marta, Miśkowiec Magdalena, Pietruszka Karolina, Przybylska Wiktoria, Tarnowska Zuzanna, Woźniak Magdalena zajęła I miejsce kwalifikując się do turnieju powiatowego.

Reprezentacja chłopców w składzie: Ciupek Natan, Księżyc Krzysztof, Koźbiał Konrad, Ziemba Jakub, Sonik Kacper, Łazowy Kamil, Pawlik Maciej, Woźniak Dawid, Siodłak Jakub, Setkowicz Eryk, Wołek Mateusz zajęła II miejsce.

Gratulujemy
11.02.2016

ZARZĄDZENIE NR 1/16 MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Zarządzenie dot. rekrutacji do gimnazjum.
Załącznik do zarządzenia.

11.02.2016

Dni otwarte w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Zabierzów w roku 2016

Zapraszamy na Dni Otwarte do placówek oświatowych na terenie gminy Zabierzów.

Pracownicy szkół i uczniowie, zaprezentują Państwu szkolną ofertę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą oraz bazę szkolną. Uzyskacie Państwo także odpowiedzi na pytania dotyczące edukacji Waszych dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach poszczególnych placówek.

W celu umożliwienia Państwu dostępności do wszystkich placówek, zapraszamy Państwa w 2 terminach:

13 lutego 2016 r. w godz. od 10.00 do 13.00 do następujących szkół podstawowych i gimnazjum:

Szkoły Podstawowe: Bolechowice, Brzezie, Brzoskwinia, Kobylany, Nielepice, Zelków i Gimnazjum w Zabierzowie

20 lutego 2016 r. w godz. od 10.00 do 13.00 do następujących szkół:

Zespoły Szkolno- Przedszkolne Balice i Zabierzów, Zespoły Szkół Rudawa i Rząska, Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabierzowie

Dane teleadresowe do poszczególnych placówek są na stronie www.gzeas.zabierzow.org.pl

ZAPRASZAMY Janina Wilkosz
dyrektor GZEAS w Zabierzowie

Pokaż starsze wpisy