[dodaj]

Aktualności

02.07.2017

Godziny pracy sekretariatu w dniach 03.07-19.07 2017.

Informujemy, że od dnia 03.07.2017 do 19.07.2017 z powodu remontu sekretariat szkoły czynny będzie w godzinach od 7:30 do 9:30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt w godzinach pracy sekretariatu pod numerem 12 28-39-550.


Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

02.07.2017

Szkolny dzień sportu i profilaktyki

21 czerwca 2017r. w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Dzień Sportu i Profilaktyki. Uczniowie z wychowawcami przygotowali w klasach drugie zdrowe śniadanie, które zaprezentowali ogółowi. Przygotowali plakaty "Bezpieczny rowerzysta na drodze". Na sali gimnastycznej wzięli udział w konkurencjach sportowych. "Parada Kłamców" - quiz profilaktyczny, nagrodził klasy odpowiednio do wskazanych poprawnych odpowiedzi, jabłkami. Przedstawiciele klas zaprezentowali układy ruchowe do muzyki. Na podsumowanie dnia, odbył się towarzyski mecz siatkówki, Nauczyciele kontra Uczniowie (2:0). Na apelu końcowym Pani Dyrektor wszystkim pogratulowała udziału, wręczyła przewodniczącym klas, dyplomy i owocowe nagrody. W tym roku, podsumowując wszystkie konkurencje (włączając w to, międzyklasowy turniej ringo), najlepiej wypadła klasa 2b, zajęła pierwsze miejsce. Miejsce drugie kl. 3b, miejsce trzecie klasy 1c i 3a, miejsce czwarte klasa 1a, oraz miejsce piąte klasy 1b i 2a. Gratulujemy!

Katarzyna Majka, Marcin Wróbel21.06.2017

I to już koniec…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla Społeczności Gimnazjum odbędzie się w piątek 23 czerwca br. o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy 

21.06.2017

Turniej historyczny Cechy Dawnego Krakowa XIV-XVIII w.

30.05.2017r. odbył się finał turnieju historycznego "Cechy Dawnego Krakowa XIV - XVIII w." w budynku Cechu Rzemiosł Spożywczych w Krakowie. Uczennice klasy III a - Karolina Kasprzyk, Klaudia Kozera i Paulina Nobis wykonały prezentację multimedialną i zdobyły II miejsce w kategorii gimnazjum.21.06.2017

Gminny konkurs historyczny

25.05.2017r. odbył się gminny konkurs historyczny  "Inka - dziewczyna wyklęta, niezłomna, niepokonana..." w Nielepicach. Udział wzięły wyłonione z etapu szkolnego ( 10.05.17) uczennice: Karolina Woźniak, Kaja Adamczyk i Gloria Radwan. II miejsce zajęła Karolina Woźniak


21.06.2017

Śladami Żołnierzy Wyklętych

17.03.2017r. odbył się finał IV Małopolskiego Konkursu "Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna ps. Inka w panteonie polskiej historii" w Oświęcimiu. Udział wzięły wyłonione z etapu szkolnego uczennice klasy III - Karolina Woźniak i Małgorzata Kulka oraz uczennica klasy II - Gloria Radwan. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką nauczyciela historii Aldony Danielak.


18.06.2017

Weronika Skorus - laureatką Gminnego Konkursu "Smog – zmieńmy to!"

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi uczniowie Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w Gminnym Konkursie „Smog – zmieńmy to!” organizowanym przez Gimnazjum w Rząsce wraz ze Stowarzyszeniem „Homini Et Terrae”. Celem konkursu było edukowanie młodzieży w zakresie problematyki zanieczyszczenia powietrza oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W ramach przygotowań w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zanieczyszczenia powietrza, jego przyczyn, skutków oraz sposobów zmniejszenia emisji. 29.03.17r. odbył się etap szkolny konkursu, w którym wzięło udział 135 uczniów ze wszystkich klas. Po przeprowadzonej dogrywce wyłoniono szkolną reprezentację w składzie: Weronika Skorus, Kinga Wożniak i Szymon Szumiec, która wzięła udział w finale gminnym 25.04.17r. w Zespole Szkół w Rząsce. Drugie miejsce zajęła Weronika, a Kinga i Szymon przegrali w dogrywce o trzecie miejsce. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbyło się podczas Gminnego Dnia Dziecka na Rynku w Zabierzowie w dniu 4.06.17r. Naszej laureatce i finalistom serdecznie gratulujemy!


18.06.2017

Weronika Skorus – finalistką konkursu biologicznego

Weronika Skorus została finalistką Konkursu Biologicznego organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Tematem tegorocznego konkursu było „Zdrowie człowieka w aspekcie terapii genowej”. Weronice gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!


18.06.2017

Ogólnopolski Konkurs „Parki Krajobrazowe Polski”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zgodnie z regulaminem czworo uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym - reprezentowało szkołę, a jednocześnie wybrany park krajobrazowy na kolejnym etapie. Nasza drużyna zakwalifikowała się bezpośrednio do 3 etapu – tzw. parkowego, który odbył się w dniu 24.03.2017r. w Krakowie. Uczestniczyło w nim 11 gimnazjów, reprezentujących Tenczyński P.K., Dłubniański P.K. i P.K. Dolinki Krakowskie. Uczniowie pisali test złożony z 15 pytań ogólnych z zakresu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz 10 pytań dotyczących sześciu najbliższych parków krajobrazowych, tworzących tzw. pierścień jurajski. Wyniki poszczególnych członków drużyny były sumowane, co było podstawą do wyłonienia zwycięzców konkursu. Przyznano tylko pierwsze miejsca dla reprezentantów poszczególnych parków krajobrazowych, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Nasza szkolna drużyna w składzie: Krzysztof Szczurek kl. IA, Filip Kubin kl. IIA oraz Emilia Zalewa i Anna Żurakowska z kl. IIB została wyróżniona wraz z innymi uczestnikami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, które z pewnością były miłą rekompensatą za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek. Uczniowie mieli także okazję do wspólnych rozmów i integracji w miłej atmosferze, jaką stworzyli organizatorzy.18.06.2017

Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego.

W marcu 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w IV edycji konkursu patriotycznego „Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego", którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. Pięciu gimnazjalistów: Bartosz Gil i Krzysztof Szczurek z klasy 1a, Aleksander Skrobot i Dawid Szczepański z klasy 2a i Klaudia Kozera z klasy 3a. zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Odbył się on 31 maja 2017 roku w Krakowie w formie gry edukacyjnej. Polegał na odwiedzeniu siedmiu stacji i wykonaniu licznych zadań przygotowanych przez organizatora. Rozwiązanie ich było możliwe w oparciu o wiedzę zdobytą przez gimnazjalistów za pośrednictwem platformy e-learningowej. Uczniowie nasi uzyskali 68 punktów (na 75 możliwych) i uplasowali się na 4. miejscu, zostając laureatami konkursu. 7 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego uczestnicy odebrali nagrody.Pokaż starsze wpisy