[dodaj]

Aktualności

15.09.2016

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 22 września (czwartek) 2016r. o godz. 18.00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów.
 
Serdecznie zapraszamy
29.08.2016

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września:

godz. 8:00 - Msza Św. w kościele parafialnym

godz. 9:00 - spotkanie w szkole

27.06.2016

Karolina Woźniak laureatką konkursu tematycznego o teatrze

23 kwietnia 2016 r. w Teatrze Groteska w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu tematycznego dla uczniów gimnazjów „250 lat teatru publicznego w Polsce”. Uczestniczyła w nim Karolina Woźniak, uczennica klasy II, która została laureatką tegoż konkursu. Towarzyszyła jej Pani Barbara Buczek, nauczycielka języka polskiego, przygotowująca Karolinę do konkursu.


27.06.2016

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017 dostępny jest tutaj.

20.06.2016

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 24.06.2016:

godz. 8:00 - Msza święta w kościele parafialnym w Rudawie

godz 9:00 - spotkanie w szkole

 

Serdecznie zapraszamy.

20.06.2016

Bar wzięty...

11 kwietnia 2016 roku uczeń klasy 1b Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie - Kacper Kupcza wziął udział w Małopolskim Konkursie Cytatów z twórczości Henryka Sienkiewicza "Bar wzięty...". Zorganizował go Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego – Filia ul. Na Wrzosach w Krakowie. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Małopolski Kurator Oświaty. Celami konkursu były: uczczenie 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza, upowszechnienie czytelnictwa wśród gimnazjalistów oraz promocja literatury Zadaniem uczestników było dopisanie do 30- tu wybranych cytatów: tytułu utworu, z którego pochodzi dany fragment oraz imienia i nazwiska bądź nazwy postaci. Zakres ograniczono do powieści: " Ogniem i mieczem", "Pana Wołodyjowskiego" i " Quo vadis". Kacper Kupcza zajął III miejsce w konkursie. Uczeń odebrał dyplom i nagrody, 12 czerwca 2016 roku, na Pikniku Rodzinnym w Parku Jerzmanowskich w Krakowie w ramach Dni Prokocimia.

Beata Żurakowska-Wilewska

20.06.2016

Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem

Jak co roku, 2 czerwca 2016, na zakończenie spotkań czytelniczych w bibliotece szkolnej oraz w poszczególnych klasach odbyła się Kawiarenka Literacka, na którą przybyli rodzice, dyrekcja szkoły, a także nauczyciele. Tym razem przygotowali ją uczniowie klasy 2a. Bohaterem spotkania był patron szkoły, Henryk Sienkiewicz. Uczniowie zaprezentowali fragmenty biografii noblisty oraz wybrane wypowiedzi i utwory artysty. Goście mogli poznać mniej znane epizody z prywatnego życia pisarza jak również dowiedzieć się na przykład, że ogromna popularność listów Sienkiewicza publikowanych w "Gazecie Polskiej" uchroniła pismo od upadku. Niewątpliwie najwięcej emocji dostarczyła widzom scena przedstawiająca Zagłobę podstępem nakłaniającego Michała Wołodyjowskiego do opuszczenia klasztoru. Atrakcyjności scenom dodały stroje z epoki oraz komentarz muzyczny - utwory fortepianowe wykonane przez Annę Baster. Nie obyło się także bez przypomnienia o pobycie Henryka Sienkiewicza wraz z rodziną w naszej miejscowości w 1908 roku. Fakt ten udokumentowano prezentacją wpisu noblisty do Księgi Parafialnej. Po zakończeniu części literackiej spotkania końcowe minuty Kawiarenki młodzież umiliła swoim gościom wierszem i piosenką. Utalentowani muzycznie gimnazjaliści zaśpiewali m.in. piosenki pt.: Kawiarenki, Nie liczę godzin i lat, Tych lat nie odda nikt, O mnie się nie martw, Być Kobietą, Gdzie ci mężczyźni.

Beata Żurakowska-Wilewska


20.06.2016

Prezentacja potraw

W ramach projektu uczniowie klas drugich Gimnazjum w Rudawie przedstawili: "Kuchnie różnych stron świata" w formie prezentacji multimedialnej oraz degustacji dań.
Była to wyjątkowo smaczna lekcja.
Lekcję prowadziła Urszula Szeluch.


20.06.2016

Z wizytą w przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Rudawie przedstawili program muzyczny dla maluchów z Przedszkola Sióstr Służebniczek.
Występ przygotowała Urszula Szeluch


20.06.2016

W świecie Wielkiego Słowotwórcy i Mrocznego Złodzieja Słów

31 maja 2016 roku uczniowie: Małgorzata Kulka i Michał Hasslinger z klasy 2a, wzięli udział w literackiej grze terenowej pt. „W świecie Wielkiego Słowotwórcy i Mrocznego Złodzieja Słów” przygotowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz nauczycieli gimnazjów z Małopolski.oparta na powieściach fantazy ( J.R.R. Tolkien, Hobbit, B. Mull, Baśniobór, U. Le Guin, Czarnoksiężnik z Archipelagu, R. Riordan, Złodziej pioruna, A. Sapkowski, Wiedźmin – Ostatnie życzenie) złożona była z konkurencji: zagadki literackie, zadania praktyczne, muzyczne i plastyczne związane tematycznie z wybranymi książkami. Uczniowie połączeni losowo w czteroosobowe grupy, wykonywali kolejne polecenia. Dwójka uczniów naszego gimnazjum wraz z koleżankami z gimnazjum z Zabierzowa zajęła II miejsce. Gra popularyzowała czytelnictwo wśród młodzieży. Integrowała uczniów z różnych szkół i pokazała, że możliwa jest owocna współpraca obcych sobie ludzi gdy łączą ich wspólne zainteresowania i wiedza.

Beata Żurakowska-Wilewska


Pokaż starsze wpisy